دایره طلایی اهواز

کشتی

زشت و زیبای کشتی در سال 90

 

تمام داستان تلخ وشیرین کشتی در سال 9۰

 
تیغ تیز تغییرات بر گردن کشتی؛ چشم انتظار المپیک

 ورزش اول ایران در سال 90 فراز و نشیب‌های فراوانی را پشت سر گذاشت و با رفت‌وآمدهای زیادی که داشت به عنوان یکی از خبرسازترین فدراسیون‌های سال مطرح شد.

خبرگزاری فارس: تیغ تیز تغییرات بر گردن کشتی؛ چشم انتظار المپیک

 تغییرات و رفت‌وآمدهای فراوان در ورزش اول ایران در آستانه المپیک در سال 90 باعث نگرانی اهالی این رشته شد. این رشته فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشت؛ از نایب قهرمانی جهان با اختلاف میلیمتری با روس‌ها گرفته تا کنار گذاشته‌ شدن یزدانی‌خرم پس از 5 سال از ریاست فدراسیون و غلامرضا محمدی بعد از 3 سال از سرمربیگری تیم آزاد.

بازگشت رسول خادم به کشتی بعد از حدود 10 سال و در دست گرفتن سکان هدایت مدیریت تیم‌های ملی و امور فنی تیم ملی آزاد نیز از دیگر اتفاقات مهم پیش روی کشتی در سال 90 بود.

کناره‌گیری محمد بنا بعد از قهرمانی مقتدرانه در آسیا در بازگشت به ایران نیز از نکات قابل اشاره حوادث کشتی در سالی که گذشت بود.

دوپینگ 2 فرنگی‌کار عنوان‌دار کشورمان نیز از وقایع تلخی بود که در سال 90 اتفاق افتاد و حسرت و اندوه بسیاری از علاقمندان به کشتی را به همراه داشت. البته کشتی‌گیران امسال عملکرد خوبی داشتند و نوید روزهای درخشان را در المپیک دادند.

در زیر نگاهی به اتفاقاتی که در سال 90 در کشتی رخ داد به تفکیک‌ ماه‌ها می‌اندازیم.

 فروردین و اردیبهشت

کشتی در ماه‌های ابتدایی سال 90 حوادث مهمی را پیش رو نداشت و در اواخر اردیبهشت ماه بود که تیم‌های ملی کشتی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی بزرگسالان آسیا عازم تاشکند ازبکستان شدند. در اردیبهشت ماه تنها برگزاری مسابقات انتخابی در 3 وزن برای اعزام به قهرمانی آسیا پیگیری شد.

 

 خرداد

 استارت کشتی با قهرمانی فرنگی و نایب قهرمانی آزاد در آسیا

ماه سوم سال شمسی با قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی فرنگی و نایب قهرمانی آزادکاران در رقابت‌های قهرمانی آسیا آغاز شد.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب 4 مدال طلا (علی محمدی، محسن قاسمی، داود اخباری و بشیر باباجان‌زاده)، یک نقره (داود گیل‌نیرنگ) و 2 برنز (محسن حاجی‌پور و عبدالمحمد پاپی) با 65 امتیاز مقتدرانه و برای هفتمین بار به مقام قهرمانی بیست‌ویکمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان دست یافت. تمامی فرنگی‌کاران کشورمان در این رقابت‌ها صاحب مدال شدند و تیم ایران یکی از بهترین نتایج تاریخ این رشته را پس از اولین دوره این مسابقات در تهران به‌دست آورد.

تیم ملی کشتی آزاد هم که با ترکیبی از کشتی‌گیران جوان در بیست‌وچهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا شرکت کرده بود با کسب یک مدال طلا (احسان امینی) و 3 نقره (مصطفی آقاجانی، عرفان امیری و کمیل قاسمی) و با اختلاف میلیمتری با تیم میزبان که از مهره‌های سرشناس خود نظیر تایمازوف، قربان‌اف و سوخیف استفاده کرده بود به عنوان نایب قهرمانی رسید.

 فرنگی‌کاران جوان هم با قهرمانی پا جای پای بزرگسالان گذاشتند

رقابت‌های کشتی قهرمانی جوانان آسیا نیز اواسط خرداد ماه در جاکارتای اندونزی برگزار شد و با قهرمانی مقتدرانه تیم‌ فرنگی کشورمان به پایان رسید.

در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی تیم کشورمان با 6 مدال طلا (سامان عبدولی، محمد نوربخش، مهدی زیدوند، کمال محمدعلیزاده، مجید علیاری و مهرداد بایندور)، یک نقره (یاشار عیسی‌زاده) و 75 امتیاز به مقام قهرمانی دست یافت.

آزادکاران جوان هم با کسب 3 مدال طلا (علیرضا حاتمی، حامد طالبی زرین‌کمر و و جابر صادق‌زاده)، 2 نقره (محمد طهماسبی‌زاده و امیر محمدی) و یک برنز (عرفان حسین یزدی) با کسب عنوان چهارمی به کار خود پایان دادند. البته تیم آزاد جوانان اوایل خردادماه در نخستین دوره جام جهانی در پلایون آلمان بر سکوی سوم جهان ایستاد.

 

 تیرماه

بنا رفت و برگشت

ماه چهارم سال 90 آبستن حوادث زیادی برای کشتی بود و نوید تابستانی داغ را برای ورزش اول کشور می‌داد؛ از کناره‌گیری محمد بنا گرفته تا مثبت اعلام شدن تست دوپینگ 2 فرنگی‌کار عنوان‌دار.

محمد بنا به محض بازگشت از مسابقات قهرمانی آسیا از ازبکستان در فرودگاه امام خمینی (ره) خبر کناره‌گیری‌اش از هدایت تیم ملی کشتی فرنگی را اعلام کرد.

استعفای مرد اول فرنگی شوک بزرگی به خانواده کشتی ایران بود، به گونه‌ای که با اعلام این خبر از سوی سرمربی تیم ملی تمام رسانه‌های داخلی از کناره‌گیری وی از سمت خود به عنوان یک اتفاق ویژه نام بردند و همه منتظر شکست تلخی دیگر در بازی‌های المپیک 2012 لندن بودند و کابوس ناکامی در پکن خواب را از چشم همگان گرفت.

محمد بنا دلیل این تصمیم ناگهانی خود را خیلی صریح و شفاف اعلام کرد: "دیگر تحمل این همه تبعیض را ندارم، وقتی نمی‌توانم حق شاگردانم را از مسئولان بگیرم، بهترین راه حل کناره‌گیری از کار است تا شاید فرد دیگری بتواند حق شاگردان مستعد مرا بگیرد."

سرانجام پس از پادرمیانی بزرگان کشتی و اهالی این رشته بنا بعد از گذشت 2 هفته به خانه اصلی خودش برگشت تا کشتی فرنگی حسرت مدال‌های از دست رفته المپیک پکن را در لندن نخورد.

دوپینگ 2 فرنگی‌کار عنوان‌دار و امیدی که از دست رفت

به طور حتم بزرگترین شوکی که به جامعه کشتی در سال 90 وارد شد مثبت اعلام شدن نتیجه تست دوپینگ 2 فرنگی‌کار ملی‌پوش و عنوان‌دار ایران بود.

امیر علی‌اکبری که در سال 2010 مدال طلای جهان را در وزن 96 کیلو به سینه زده بود به همراه رقیبش محمد قربانی که مدال طلای بازی‌های آسیایی 2010 گوانگجو را در کارنامه می‌دید با ارتکاب به استفاده از مواد نیروزا 2 سال محروم شدند و شانس حضور در بزرگترین رویداد ورزشی زندگی‌شان را از دست دادند.

به اذعان بسیاری از مربیان تیم ملی و حتی محمد بنا این دو نفر حتی با نان خشک و با یک دست هم می‌توانستند به راحتی قهرمان جهان و المپیک شوند، اما ...

در ابتدا این موضوع مطرح شد که مثبت اعلام شدن دوپینگ این دو نفر توطئه روس‌ها بوده است، اما بعدها مشخص شد که غفلت این 2 فرنگی‌کار و جو رقابتی شدید بین آنها در اردوها دلیل اصلی این عمل خلاف بوده است. در هر صورت از دست دادن یک مدال مسلم المپیک با یک اشتباه کودکانه بسیار دردناک می‌تواند باشد.

 

 مرداد

 سومی آزاد و هشتمی فرنگی در جوانان جهان

مسابقات کشتی قهرمانی جوانان جهان اوایل مردادماه در رومانی برگزار شد که تیم فرنگی کشورمان با یک مدال نقره، سامان عبدولی در 55 کیلو و برنز محمد نوربخش در 60 کیلو در جایگاه هشتم جهان قرار گرفت. البته بابک دژبانی نیز در سنگین‌وزن به مدال نقره رسید که به علت استفاده از مواد نیروزا مدالش پس گرفته و 2 سال محروم شد.

تیم کشتی آزاد جوانان نیز با کسب 2 مدال طلا توسط حامد طالبی زرین‌کمر و جابر صادق‌زاده، یک مدال نقره توسط ابراهیم نصیری و یک برنز توسط آرش دنگسرکی با 46 امتیاز پس از روسیه و گرجستان به مقام سوم جهان دست یافت.

طالبی و صادق‌زاده کشتی‌های زیبایی را در این مسابقات از خود به نمایش گذاشتند و نوید آینده درخشانی را برای کشتی کشورمان دادند.

 قهرمانی آزاد و نایب قهرمانی فرنگی نوجوانان در رقابت‌های آسیایی

رقابت‌های کشتی قهرمانی نوجوانان آسیا روزهای 13 تا 16مرداد ماه در بانکوک تایلند برگزار شد که در پایان این مسابقات آزادکاران پس از 4 سال بار دیگر با 5 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز روی سکوی قهرمانی آسیا ایستادند و فرنگی‌کاران با 3 طلا، 4 نقره و 2 برنز نایب قهرمان شدند.

 

 شهریور

 نایب قهرمانی آزاد و سومی فرنگی در نوجوانان جهان

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان در حالی اول و دوم شهریور ماه و با حضور کشتی‌گیرانی از 39 کشور دنیا در زومباتلی مجارستان برگزار شد که تیم ایران با 2 طلای مهران بابایی و حاتم علی اکبرزاده، 2 نقره حسن یزدانی و علیرضا کریمی و 3 برنز یونس سرمستی، پیمان یاراحمدی و مجتبی مرادی پس از روسیه به مقام نایب قهرمانی هفدهمین دوره مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان جهان دست یافت.

تیم کشتی فرنگی نوجوانان نیز با 3 مدال طلای رضا خدری، رامین طاهری و پیام بویری و 2 مدال برنز سعید کردی و امیر زرین چگینی و کسب 53 امتیاز پس از آذربایجان و روسیه به مقام سوم هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان دست یافت. ایران با 3 طلا بیشترین فرنگی‌کاران طلایی را در این رقابت‌ها داشت.

 

 

سومی فرنگی در رقابت‌های قهرمانی جهان

ماه ششم سال 90، ماه سرنوشت‌سازی برای کشتی ایران بود که باید نمایندگان کشورمان علاوه بر حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان برای کسب سهمیه‌های المپیک نیز مبارزه می‌کردند.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با پشت سرگذاشتن چند سونامی سنگین پا به میدان جهانی گذاشت که در پایان رقابت‌های قهرمانی جهان و گزینشی المپیک 2012 لندن که روزهای 21 تا 23 شهریور ماه و با حضور  بیش از 100 کشور در شهر استانبول ترکیه برگزار شد با 2 مدال طلای امید نوروزی و سعید عبدولی، یک برنز بشیر باباجان‌زاده و کسب 3 سهمیه المپیک لندن و 30 امتیاز با 5 پله صعود نسبت به دوره گذشته رقابت‌ها به مقام سوم جهان رسید و بهترین نتیجه مدالی تاریخ کشورمان در این مسابقات را به‌دست آورد.

باباجان‌زاده در این مسابقات اولین مدال تاریخ سنگین‌وزن کشتی فرنگی ایران را در رقابت‌های جهانی بر گردن آویخت.

این نتیجه در حالی رقم خورد که محسن حاجی‌پور و قاسم رضایی ورزشکاران جوانمرد ایران با قرعه رژیم اشغالگر قدس برخورد کردند و نتوانستند شایستگی‌های خود را در این مسابقات نشان دهند و شاید اگر این اتفاق نمی‌افتاد نتیجه تاریخی‌تری رقم می‌خورد.

اخلاقی و علیزاده نیز نتوانستند آن طور که باید انتظارات را برآورده کنند و نه تنها از کسب مدال بازماندند بلکه موفق به کسب سهمیه المپیک نیز نشدند.

در رده‌بندی تیمی این رقابت‌ها نیز تیم روسیه تنها با یک مدال طلا و 41 امتیاز قهرمان شد، ترکیه با کسب یک مدال طلا و 35 امتیاز دوم شد و تیم کشورمان باوجود کسب 2 مدال طلا با 30 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد. نمایندگان کشورمان بیشترین تعداد مدال طلا را در بین تیم‌های شرکت کننده در مسابقات جهانی از آن خود کردند.

 

تیم ملی کشتی فرنگی

 

البته بیش از هر چیز باید موفقیت شاگردان بنا را در مسابقات جهانی مدیون درایت و مدیریت بالای این مربی کار بلد دانست چرا که با وجود اتفاقاتی مانند دوپینگ 2 فرنگی‌کار اصلی تیم و نبود حمید سوریان، که در اردوی این تیم قبل اعزام به مسابقات افتاده بود بازهم تیمش را جمع و جود کرد و افتخاری دیگر را در کارنامه خود و کشتی فرنگی ایران ثبت کرد.

نایب قهرمانی آزاد با اختلاف میلیمتری با روس‌ها

در پایان رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان نیز که روزهای 25 تا 27 شهریور ماه در استانبول ترکیه برگزار شد تیم ایران با کسب 2 مدال طلا (مهدی تقوی و رضا یزدانی)، یک نقره (صادق گودرزی) و یک برنز (حسن رحیمی) با اختلاف تنها 2 امتیاز نسبت به روسیه نایب قهرمان شد.

تیم کشورمان در این مسابقات همراه با روسیه بیشترین مدال طلا را کسب کرد و بهترین نتیجه مدالی را پس از مسابقات جهانی 1998 تهران به‌دست آورد و پس از رقابت‌های جهانی 2006 چین دوباره نایب قهرمان شد و در نهایت بهترین نتیجه مدالی کشتی ایران در مسابقات جهانی در خارج از کشور پس از مسابقات جهانی 1970 کانادا به‌دست آمد.

از 14 سهمیه‌ای که کشتی‌گیران کشورمان می‌توانستند در این مسابقات به دست آوردند موفق به کسب 4 سهمیه در آزاد و 3 سهمیه در فرنگی شدند تا برای کسب سهمیه‌های باقیمانده چشم به گزینشی‌های پیش رو داشته باشند.

شاید غلامرضا محمدی و همکارانش فکرش را هم نمی‌کردند که پس از این نتایج درخشان خداحافظی زودهنگامی با تیم ملی داشته باشند، اما این اتفاق افتاد! 

تیم ملی کشتی آزاد

 

 مهرماه

اولین ماه فصل پاییز حوادث زیادی را در برنداشت و پس از بازگشت تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی اردوهای این تیم‌ها در کمال آرامش پیگیری شد.

برگزاری مسابقات قهرمانی کشور کشتی آزاد و انتخاب محمد بنا به عنوان بهترین مربی سال از مهم‌ترین اتفاقات این ماه بود.

 بنا بهترین مربی جهان شد

محمد بنا، سرمربی موفق تیم ملی کشتی فرنگی ایران از سوی فدراسیون جهانی کشتی به‌عنوان مربی برتر کشتی فرنگی سال 2011 میلادی انتخاب شد. البته بنا در کمال فروتنی این افتخار را متعلق به تمام جامعه کشتی و مربیان سازنده دانست و هدفش را موفقیت در المپیک عنوان کرد.

 

محمد بنا - بهترین مربی سال 2011 جهان

 

 قهرمانی خراسان رضوی در مسابقات قهرمانی کشور

در پایان رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی کشور بزرگداشت دهه کرامت که طی روزهای 14 و 15 مهرماه در سالن شهید بهشتی مشهد برگزار شد تیم خراسان رضوی الف به مقام قهرمانی دست یافت و تیم‌های تهران و مازندران به ترتیب دوم و سوم شدند.

 

 آبان ماه

آبان ماه هم، ماه نسبتا شلوغی برای کشتی بود که مسابقات قهرمانی کشور فرنگی بزرگسالان و جوانان، آزاد نوجوانان و آغاز لیگ برتر آزاد از آن جمله بود، اما موضوعی که این ماه را به کانون توجهات تبدیل کرد بحث برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی بود. البته در آخرین روز این ماه اتفافاتی افتاد که تا مدت‌ها نقل محافل اهالی کشتی بود؛ خداحافظی یزدانی‌خرم با کشتی.

رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی کشور که با حضور نمایندگانی از استان‌های سراسر کشور طی روزهای 5 و 6 آبان در قم برگزار شد با قهرمانی تیم خوزستان با کسب 3 مدال طلا و 3 نقره به پایان رسید و تیم‌های مازندران و تهران دوم و سوم شدند.

در پایان مسابقات کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی کشور نیز که روزهای 12 و 13 آبان ماه در سالن فدک باقرشهر برگزار شد، مازندران به مقام قهرمانی رسید و تیم‌های تهران و کرمانشاه دوم و سوم شدند.

رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی کشور طی روزهای 19 و 20 آبان ماه در شهرستان سقز استان کردستان برگزار شد که در پایان تیم‌های فارس، تهران و هرمزگان به ترتیب اول تا سوم شدند.

تنور لیگ داغ شد؛ آغاز لیگ برتر کشتی آزاد با 10 تیم

رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد بعد از حرف و حدیث‌های زیاد و با وجود موافقان و مخالفان زیادی که داشت سرانجام با حضور 10 تیم از 16 آبان‌ماه استارت خورد. لیگی که بیش از همه، مربیان تیم ملی و در راس آنها محمدی خواستار برگزاری آن بودند، موضوعی که قبل از پایان آن، دامن دوستدارانش را گرفت و آنها را از تیم ملی جدا کرد.

 انتخابات فدراسیون کشتی در کانون توجهات

مهم‌ترین بحثی که در این ماه مطرح شد برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی در فاصله کمتر از یک سال مانده به بازی‌های المپیک بود که با انتقاد اهالی کشتی و کارشناسان این رشته مواجه شد.

یزدانی‌خرم که در اسفندماه سال 89 دوره ریاست 4 ساله‌اش بر فدراسیون کشتی به پایان رسیده بود، در همان زمان مطابق قانون و با دستور سازمان تربیت بدنی اقدام به ثبت نام از کاندیداها کرد تا انتخابات طبق روال برگزار شود، اما به دلیل اینکه سازمان آخرین روزهای خود را پشت سر می‌گذاشت و وزارت ورزش در حال شکل‌گیری بود با وجود ثبت‌نام نامزدها انتخابات برگزار نشد.

در هر صورت با دستور وزارت ورزش و جوانان ثبت نام دوباره از نامزدهای ریاست فدراسیون کشتی دوباره آغاز شد که در پایان 13 نفر برای حضور در این انتخابات ثبت نام کردند.

محمدرضا یزدانی‌خرم، امیررضا خادم، حسن رنگرز و حجت‌الله خطیب از سرشناس‌ترین نفرات ثبت‌نام کننده بودند و به نظر می‌رسد که رئیس جدید فداسیون یکی از این 4 نفر باشد، اما در حالی‌که اهالی کشتی از خادم، رنگرز و خطیب به عنوان گزینه‌های وزارتخانه نام می‌بردند قرعه به نام خطیب افتاد تا در نهایت سرپرست شود.

 یزدانی‌خرم: دیگر به فدراسیون نمی‌روم چون حکمی ندارم

محمدرضا یزدانی‌خرم در گفت‌وگو با فارس در 28 آبان از نحوه ثبت‌نام کاندیداها انتقاد کرد و گفت: بعضی‌ از کاندیداها از راه دور و از طریق نامه ثبت نام کردند و نمی‌دانم این چه روشی برای نام‌نویسی است.

وی ادامه داد: از امروز (28 آبان) دیگر به فدراسیون نمی‌روم و تمام عوامل فدراسیون هم دیگر کاری نمی‌کنند چون ما حکمی نداریم که بخواهیم در فدراسیون کشتی حاضر شویم.

همین صحبت‌ها کافی بود تا وزارت ورزش که به دنبال فرصتی برای کنار گذاشتن یزدانی‌خرم بود، بلافاصله خطیب را به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی معرفی کند؛ هر چند که رئیس سابق فدراسیون کشتی در مصاحبه‌هایی اعلام کرد که چنین حرفی نزده‌ است و فردای آن روز اعلام کرد که در فدراسیون کشتی حضور دارد، اما خودش بهتر می‌داند!

یزدانی‌خرم رفت، خطیب آمد

آخرین روز از این ماه حوادث زیادی را در بر داشت که نشان دهنده تصمیمات وزارت ورزش برای ورزش اول کشور بود. ظهر روز 30‌ام آبان بود که خبر سرپرستی حجت‌الله خطیب بر فدراسیون کشتی منتشر شد. در حالی‌که پیش از این کارشناسان از حسن رنگرز و حتی امیررضا خادم به عنوان گزینه وزارت ورزش یاد می‌کردند، اما در نهایت نام خطیب از جعبه بیرون آمد.

همین موضوع باعث جبهه‌گیری عده‌ای از نمایندگان مجلس در مقابل این تغییرات و ابراز نگرانی از برگزاری صحیح انتخابات فدراسیون‌های ورزشی شد.

سیدجلال یحیی‌زاده، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در این باره به فارس گفت:‌ دغدغه اصلی نمایندگان برگزاری انتخابات آزاد فدراسیون‌های ورزشی در زمان مناسب و به موقع و در فضایی کاملا آزاد است و نگران این موضوع هستیم.

ورود جریان انحرافی به ورزش؟

پس از اینکه سازمان بازرسی کل کشور اجازه حضور یزدانی‌خرم در انتخابات فدراسیون کشتی را به علت بازنشسته بودن نداد، وی مدعی شد که جریان انحرافی به دنبال کنار گذاشتن وی از کشتی به دلیل افشاگری‌های او علیه این جریان است.

رئیس سابق فدراسیون کشتی بارها و بارها در مصاحبه‌هایش این موضوع را اعلام کرد و گفت که خطیب گزینه این جریان برای ریاست فدراسیون کشتی است. وی همچنین این جریان را با صهیونیست‌ها مقایسه کرد و مدعی شد که به دنبال پاکسازی عناصر ولایت‌مدار نظام در حوزه ورزش هستند.

 

 آذر ماه

 ارزیابی خطیب از اوضاع و حمایت از کادر فنی تیم‌های ملی

آخرین ماه از فصل پاییز به ارزیابی حجت‌الله خطیب که در آخرین روز آبان ماه به سرپرستی فدراسیون کشتی منصوب شده بود اختصاص داشت به طوری که وی در این ماه دست به اقدام خاصی نزد، اما خیلی خوب می‌دانست که ماه‌های پیش‌رو آبستن حوادث زیادی برای گوش شکسته‌ها است.

خطیب که در همان بدو ورودش به دفعات حمایت قاطعانه خود را از کادر فنی تیم‌های ملی اعلام کرده و عنوان کرده بود که تغییری در این کادر نخواهیم داشت، اما گذشت زمان نشان داد که عقیده خودش یا روسای بالادستی‌اش بر خلاف آن است.

وی در نخستین گام، اقدام به برگزاری کنفرانس خبری با حضور مربیان تیم ملی کرد و در این نشست هم بار دیگر بر حمایت از کادر فنی تیم‌های ملی تاکید کرد و عنوان داشت که به دنبال برگزاری هر چه سریع‌تر انتخابات با کم‌ترین تغییرات است، موضوعی که گذشت زمان، خلاف آن را ثابت کرد.

خطیب در این نشست در مقابل رابطه‌اش با جریان انحرافی و ادعاهای یزدانی‌خرم سکوت کرد و ترجیح داد پاسخی در این رابطه ندهد تا ابهامات بیش از پیش شود.

‌ خطیب دست به کار شد؛ تیغ تیز تغییرات بر گردن کشتی

سرپرست فدراسیون کشتی تغییرات را با تغییر رئیس هیئت کشتی استان کردستان آغاز کرد و با عوض کردن روسای هیئت‌‌های مرکزی، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و خراسان رضوی ادامه داد.

تغییرات به تیم‌های ملی هم رسید و خطیب با جابه‌جایی سرپرستان تیم‌های ملی و حتی مربیان، گفته‌های خودش را نقض کرد تا اینکه نوبت به سرمربی و کادر فنی تیم‌ ملی آزاد رسید. وی در این بین نیز اقدام به تشکیل کمیته‌های مختلفی مانند کمیته اقتصادی و شواری سیاست‌گذاری کشتی کرد.

 

حجت الله خطیب - سرپرست فدراسیون کشتی

 

خطیب سعی داشت با دور هم جمع کردن گوش‌شکسته‌های سرشناس که سال‌ها به دلیل اختلاف با یزدانی‌خرم از کشتی دور بودند، ویترین فدراسیون را زیبا و سنگین جلوه دهد تا انتقادات کمتری متوجه وی باشد. به طوری که با حضورش در راس فدراسیون نفراتی مانند برزگر، سلیمانی، سوخته‌سرایی، جدیدی و جوادی وارد فاز همکاری با فدراسیون شدند، اما باید دید که این همکاری تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

 

 دی ماه

ورود خادم و خروج محمدی

اولین ماه فصل زمستان نوید زمستانی سرد را برای گوش شکسته‌های کشتی می‌داد به طوری که سوز فاز دوم تغییرات در این ماه بود که بر تن گوش شکسته‌ها نشست.

19 دی‌ماه بود که حسن رنگرز، یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون به عنوان نایب رئیس فدراسیون معرفی و جایگزین صنعتکاران شد.

یک روز بعد از ورود رنگرز، یعنی 20 دی‌ماه، رسول خادم، پس از دوری 10 ساله از تشک کشتی و ورود به عرصه سیاست، به عنوان مدیر تیم‌های ملی کشتی اعلام حضور کرد. خادم در همان ابتدا وجود شرایط مناسب در مدیریت کشتی را زمینه بازگشتش عنوان کرد و گفت که هدفش کمک و ادای دین به کشتی در آستانه المپیک است، اما این پایان کار نبود و تغییرات تازه شروع شده بود.

 

رسول خادم - مدیر تیم‌های ملی کشتی

 

اهالی کشتی که حسابی از بازگشت اسطوره سال‌های نه‌چندان دورشان شادمان بودند ناگهان با تصمیماتی سوال برانگیز مواجه شدند؛ تغییرات اساسی در کادر فنی.

محمدی که در بدو ورود خادم نوید روزهای طلایی کشتی را با حضور همدوره‌ای سال‌های نه چندان دورش را داده بود خیلی زود ورق را برگشته دید.

در حالی‌که 24 دی‌ماه مصادف با تعطیلات اربعین حسینی بود، رسول خادم صبح آن روز با انتشار بیانیه‌ای برنامه تیم‌ ملی کشتی آزاد را اعلام کرد و با کنار زدن محمدی خود را به عنوان مسئول مستقیم امور فنی تیم آزاد معرفی کرد.

وی عصر همان روز با حضور در خانه کشتی، رسما ورودش را از طریق رسانه‌ها اعلام کرد و تاکید کرد که به عنوان مسئول مستقیم کشتی آزاد ورود پیدا کرده است.

البته خادم در این برنامه از محمدی، رضایی، طلایی و اسماعیل‌پور به عنوان مربیان تیم ملی نام برده بود که محمدی پیشنهاد خادم را برای ادامه فعالیت به عنوان مربی نپذیرفت و ترجیح داد عطای این مسئولیت را به لقایش ببخشد.

 

غلامرضا محمدی - سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد

 

خادم در حالی مسئولیت مستقیم تیم آزاد را بر عهده گرفت که در حکم وی به عنوان مدیر تیم‌های ملی صادر شده بود، اما در هر حال از همان ابتدا هم مشخص بود خادم برای اهداف بزرگتری وارد گود شده است.

 دومین شوک بزرگ به محمدی در کمتر از یک هفته

27 دی‌ماه دیدارهای رده‌بندی و فینال لیگ برتر کشتی آزاد در سالن 12 هزار نفری آزادی با قهرمانی تیم ثامن‌الحجج (ع) سبزوار، نایب قهرمانی خونه به خونه بابل و سومی شهرداری ملایر به پایان رسید.

قهرمانی ثامن در حالی رقم خورد که شاگردان غلامرضا محمدی، سرمربی سابق تیم ملی، با نتیجه‌ای دور از انتظار مغلوب دوست و یار قدیمی سرمربی خود محسن کاوه شدند تا با از دست دادن ناباورانه جام قهرمانی، در کمتر از یک هفته دومین شوک بزرگ به محمدی وارد شود.

 

 بهمن ماه

چمن گلی سرمربی فرنگی جوانان؛ فدراسیونی برای تمام نامزدها

بعد از برکناری ناصر نوربخش از هدایت تیم جوانان عبدالله چمن‌گلی به عنوان جانشین وی در تیم فرنگی جوانان از سوی خادم معرفی شد.

چمن‌گلی که یکی از کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی بود بعد از حسن رنگرز دومین نامزدی بود که در فدراسیون خطیب پست می‌گرفت تا فدراسیون کشتی به فدراسیونی برای تمام نامزدها تبدیل شود.

 قهرمانی مقتدرانه آزاد و فرنگی در آسیا در یکسال

ماه دوم آخرین فصل سال منتظر بازگشت خادم به آسیا بود. کشتی‌گیران در حالی که خود را بعد از لیگ برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آماده می‌کردند با اعلام اسامی نفراتی که باید در کره‌جنوبی به میدان می‌رفتند، متعجب شدند. قرار گرفتن نام عنوان‌داران جهانی در بین نفرات اعزامی موجب تعجب همگان شد.

در حالی که کادر فنی قبلی در نظر داشت با توجه به کم اهمیت بودن مسابقات امسال به دلیل تمرکز تیم‌های آسیایی برای کسب سهمیه المپیک و سطح پایین آن، نفرات جوان‌تری را عازم این رقابت‌ها کند، اما خادم عقیده دیگری داشت.

وی که به عقیده کارشناسان نمی‌خواست با ناکامی در آسیا مورد هجمه انتقادات قرار بگیرد تیمی قدرتمند را متشکل از 3 عنوان‌دار جهانی راهی کره‌جنوبی کرد تا بازگشتش را با قهرمانی مقتدارنه اعلام کند.

تقوی، گودرزی و رحیمی که چندی پیش موفق به کسب مدال‌های طلا، نقره و برنز جهان شده بودند گام در این مسابقات گذاشتند. به طور حتم اگر یزدانی هم در فینال لیگ مصدوم نمی‌شد در کره روی تشک می رفت.

خادم در توجیه این انتخاب مدعی شد که عنوان‌داران جهانی مدت زیادی از کشتی دور بوده‌اند و می‌خواهد با محک آنها در آسیا ارزیابی بهتری از شرایطشان داشته باشد. وی تاکید داشت که آسیا میدان کوچکی نیست.

در طرف مقابل محمد بنا تیمی کاملا دگرگون شده را راهی کره جنوبی کرد تا نشان دهد شاگردانش فراتر از آسیا هستند.

در هر صورت تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا که روزهای 27 و 28 بهمن ماه در شهر گومی کره جنوبی برگزار شد، با کسب 3 مدال طلا (گیل نیرنگ، اخلاقی و علیزاده)، یک نقره (بیابانگرد) و یک برنز (محمد قربانی) با ۵۴ امتیاز بر سکوی قهرمانی قاره کهن ایستاد.

تیم ملی آزاد هم در پایان این رقابت‌ها که 29 و 30 بهمن ماه برگزار شد با 5 مدال طلا (رحیمی، تقوی، گودرزی، لشگری و هادی)، یک نقره (اسماعیل‌پور)، یک برنز (امیری) و 67 امتیاز با اقتدار به مقام قهرمانی رسید.

به هر حال سال 90 با تمام خوبی‌ها و بدی‌ها و تلخی‌ها و شیرینی‌هایش به روزهای پایانی خود نزدیک شده است. شاید موضوعی که بیش از هر چیز اهالی کشتی را آزار داد تغییرات غیرکارشناسی در بدنه ورزش اول کشور بود. شاید به اعتقاد اهالی کشتی و کارشناسان بهتر بود با توجه به زمان اندک باقیمانده تا المپیک وزارت ورزش حکم سرپرستی یزدانی‌خرم را تا پایان این مسابقات صادر می‌کرد تا بعد از کنار رفتن وی شاهد تغییرات بعدی در بدنه کشتی نباشیم.

همانطور که همگان می‌دانند کارنامه یک مدیر را باید المپیک تا المپیک مورد ارزیابی قرار داد تا بتوان در مورد آن اظهار نظر کارشناسی کرد. حالا چشم تمام گوش شکسته‌ها و دوستداران کشتی به نتایج المپیک است تا بار دیگر شاهد افتخار آفرینی دلاورمردان کشورمان در بزرگترین رویداد ورزشی جهان باشیم، اما از این زاویه نیز این موضوع را باید در نظر گرفت که آیا در صورت ناکامی کاروان کشتی، کسانی‌که دست‌اندرکار و مسبب اصلی این تغییرات بوده‌اند مسئولیت این شکست را به عهده خواهند گرفت یا مانند گذشته آن را به گردن مدیران قبلی خواهند انداخت!

در هر صورت آرزوی قلبی هر ایرانی اهتزاز پرچم سه رنگ کشورمان در بازی‌های المپیک است تا بار دیگر بتوانیم اقتدار خود را به رخ جهانیان بکشیم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:6  توسط ارباب  | 

مسابقات انتخابي تيم ملی كشتي آزاد نوجوانان در مشهد

 
    روزهاي 22 تا 25 فروردين ماه

 

برنامه و بخشنامه رقابتها اعلام شد

مسابقات کشتی آزاد انتخابي تيم ملی نوجوانان و انتخابی بازي‌هاي بين‌المللي کودکان آسيا  روزهاي 22 تا 25 فروردين ماه سال 91 در شهر مشهد مقدس برگزار مي‌شود.


 شرايط و برنامه اين مسابقات به شرح زير است:

 

1-اوزان و شرایط سنی مسابقات :


الف) مسابقات در اوزان32-35-38-42-46-50-54-58-63-69-76-85 و100 کیلوگرم بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد .
ب ) کشتی گیران متولد 11/10/73 لغایت 10/10/75 مجاز به شرکت در این مسابقات میباشند .
ج ) کشتی گیران متولد 11/10/75 لغایت 10/10/76 (یکسال کوچکتر) با رضایت نامه محضری ولی و گواهی پزشکی  میتوانند در این مسابقات شرکت نمایند.(کشتی گیرانیکه صغر سن گرفته باشند فقط با تاریخ تولد اولیه میتواننددرمسابقات شرکت نمایند)


2-نفرات مجاز جهت شرک در مسابقات :


الف ) نفرات اول تا پنجم مسابقات قهرمانی کشور سال 1390
ب ) نفرات تیم ملی نوجوانان شرکت کننده در مساقات قهرمانی آسیا وجهان در سال 1390 در صورت داشتن شرایط سنی  .
د ) سهمیه استانها :
1 - استانهای مازندران – تهران و کرمانشاه هرکدام یک تیم کامل باضافه 8 کشتی گیر (متولدین11/10/74- 10/10/76)
2 - استانهای گلستان – خراسان رضوی ولرستان هرکدام 8 کشتی گیر باضافه 5 کشتی گیر (متولدین11/10/74- 10/10/76)
3- استانهای البرز – گیلان – کردستان – همدان  هرکدام 5 کشتی گیر باضافه 3 کشتی گیر (متولدین11/10/74- 10/10/76)
4 - ساير استانها هرکدام 2 کشتی گیر باضافه 1 کشتی گیر (متولدین11/10/74- 10/10/76)
5- استانهای مازندران – تهران و کرمانشاه- گلستان – خراسان رضوی و همدان هر کدام 2 کشتی گیر و ساير استانها هرکدام 1  کشتی گیر در اوزان 32-35-38 کیلوگرم اضافه بر سهمیه اعلام شده ردیف های 1 تا 4  میتوانند معرفی نمایند.  6- سهمیه میزبان 10 نفر 7-  سهمیه کادر فنی حداکثر 30 نفر8 – آقایان یونس کمیل علی آبادی (همدان)-افشین رحمانی- نادر نصری- شایان حمزه- حسین خدیور – علی اسماعیل پور - علی موجر لو (مازندران) – مهدی نیازی – پیمان بیابانی – امیر حاج حسینی – (تهران) نیز مجوز حضور بدون جایگزین دارند


2-وزن کشی مسابقات :
1.وزن کشی اوزان32-35-38-42-46کیلوگرم از ساعت 18:00 تا 18:30 روز سه شنبه22/1/91 انجام و مسابقات آنان در تاریخ 23/1/91 بر روی سه تشک برگزار خواهد شد.
2.وزن کشی اوزان 50-54-58-63کیلوگرم از ساعت 15:30 تا 16:00 روز 23/1/91 انجام و مسابقات آنان در تاریخ 24/1/91 بر روی سه تشک برگزار خواهد شد.
3.وزن کشی اوزان 69-76-85 و100 کیلوگرم از ساعت 15:30 تا 16:00 روز 24/1/91 انجام و مسابقات آنان در تاریخ 25/1/91 بر روی سه تشک برگزار خواهد شد.

تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشورمان خود را برای شرکت در رقابتهای آسیایی قرقیزستان و جهانی آذربایجان که به ترتیب تیر و شهریورماه سال 91 برگزار خواهد شد، آماده می کند.

 


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۰ساعت 17:46  توسط ارباب  | 

آخر و عاقبت قهرمانان کشتی آزاد در خوزستان

قهرمان سمبوسه فروش      
 

بی توجهی مسئولان ورزش خوزستان، مجتبی مرادی نفر سوم جهان را سمبوسه فروش کرد

قابل توجه جناب آقای ممتازان مسئول هیات کشتی خوزستان

 

سمبوسه فروشی مجتبی مرادی آزادکار جوان دزفولی از استان خوزستان که با وجود کسب مقام سومی نوجوانان جهان در مجارستان در وزن 100 کیلوگرم یکی از موضوعاتی است که امروز در ورزش قهرمان پرور این خطه مطرح است.

پدرش مریض شده و در خانه افتاده و او که هنوز 18 سالش تمام نشده باید به همراه برادر دانشجوی خود خرج خانه را درآورد، در حالی که با عشق به ورزش مورد علاقه‌اش هم می‌پردازد، با این وضعیت روزگار ما، این بیکاری و گرانی آن هم برای افراد شاغل و تحصیل کرده‌ها، حتی تصور شرایط زندگی او برای ما می‌تواند سخت باشد.

اما مجتبی مرادی کشتی‌گیر مستعد دزفولی که در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان عناوین مختلفی در سطح کشور، آسیا و جهان به دست آورده است نه تنها توجه چندانی از جانب مسئولان استان و... به او نشده است بلکه از نظر تامین مخارج زندگی با مشکل روبه‌رو شده به طوری که چندی پیش این قهرمان آینده‌دار مجبور شد علیرغم میل باطنی‌اش به سمبوسه فروشی روی بیاورد که جای سوال است چرا مسئولان در حق وی کوتاهی می‌کنند.

 هنوز سمبوسه می‌فروشی؟

بله. پدرم مریض است و من و برادرم که دانشگاه می‌رود مجبوریم خرج خانه را دربیاوریم، ولی اداره ورزش دزفول و همچنین استان کمک‌هایی کرده‌اند، یک میلیون اداره ورزش دزفول کمک کرده و 3 میلیون از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان با دستور مدیر کل به من داده شد.

 هیات کشتی استان پولی نداده؟

هنوز نه. وقتی با هیات تماس می‌گیرم می‌گویند قرار است پرداخت کنیم هنوز که چیزی به دست من نرسیده.

این کمک‌ها برای ادامه تحصیل بود؟

این پول‌ها در واقع جوایز من بود که به خاطر مقام‌هایی که در سطح کشور و جهان کسب کرده‌ام به من دادند، این مبالغ با هزینه‌های بالای زندگی امروز پول چندانی محسوب نمی‌شود اما قول کمک‌های بیشتری را داده‌اند.

 برای ادامه تحصیل چه کمکی کردند؟

تا مدتی پیش به دلیل حضور در اردوهای تیم ملی در طول سال تنها چهار یا پنج ماه مدرسه می‌رفتم، به همین خاطر از کلاس‌هایم عقب افتادم و نتوانستم دیپلم بگیرم، اما اداره ورزش دزفول در این موضوع خیلی کمک کرد، سرپرست اداره ورزش دزفول با مدیر مدرسه‌ام صحبت کرد و کلاس خصوصی گرفتند و بالاخره توانستم دیپلم بگیرم، الان هم که می‌خواهند برای رفتن به دانشگاه کمکم کنند که در دانشگاه دولتی یا آزاد ثبت نام کنم. ببینیم چه می‌شود.

فکر می‌کنم دانشگاه آزاد به خاطر مقام در مسابقات جهانی از تو شهریه نگیرد...

این حرف درست نیست، شهریه می‌گیرد ولی در حدود نصف شهریه را تخفیف می‌دهد.

 تصمیم داری در چه رشته‌ای ادامه تحصیل بدهی؟

تربیت‌بدنی که هزینه‌اش هم خیلی بالاست.

این کمک‌های مالی با توجه به هزینه‌های تغذیه و بدنسازی و قیمت بالای مکمل‌ها کافی است؟

مسلما نه ولی آقای کاشی سرپرست اداره ورزش دزفول در طی روز هم کمک می‌کند و هم به باشگاه سر می‌زند. همچنین قرار است از این نظر کمک کنند و مکمل‌ها را اداره ورزش تامین کند.

 برای ورزش استان وجهه خوبی ندارد که به یک ورزشکار در سطح ملی اینگونه کمک کند؟

باید توجه کنید که اداره ورزش بودجه چندانی ندارد که بخواهد به همه ورزشکاران در تامین هزینه زندگی‌شان کمک کند. نهادهای دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند کمک کنند، مثلا فرمانداری یا شورای شهر هم از نهادهایی هستند که در دزفول وجود دارند و باید به ورزشکارهایی مانند من که خود را به سطح بالایی رسانده‌اند کمک کنند.

اداره ورزش می‌تواند از این نهادها برای مواردی مثل این کمک بگیرد؟

راستش را بخواهید برای این منظور فرمانداری رفته‌ام‌‌، می‌گویند اگر می‌خواهی به تو زمین بدهیم باید ازدواج کنی، اما هنوز دو ماه به هجده سالگی من مانده است و اگر بخواهم ورزشم را حرفه‌ای ادامه بدهم، فعلا نباید به بحث ازدواج بپردازم. هزینه‌های بالای ازدواج هم به کنار.

با این اوصاف حالا حالاها کمکی نمی‌کنند؟

بله خود فرماندار گفته اگر قرار باشد زمینی به تو بدهیم با 20 میلیون تومان وام می‌دهیم و  تا این زمین را برایت بسازند و باید حدود 8 میلیون هم بدهی، خوب اگر من این مقدار پول داشتم ...

بد نیست بدانید در خراسان رضوی به کسی که در همان مسابقات مجارستان اول شده بود یک پراید، یک زمین و 12 سکه طلا دادند و به یکی از کشتی‌گیران تبریزی که او هم مانند من سوم شده بود، یک پراید و 10 سکه تمام بهار دادند.

دلیل فرمانداری برای کمک نکردن چه بود؟

می‌‌گفتند هیچ بودجه‌ای برای این موارد در نظر گرفته نشده.

 دلیل شکستت در انتخابی تیم ملی کشتی جوانان چه بود؟

در این رقابت با عبدالله قمی که یکی از کشتی‌گیران قدر کشور است و هم در کشتی فرنگی نوجوانان ایران  و هم درمسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا اول شده کشتی گرفتم، تایم اول را یک ـ صفر او برد و تایم دوم را من با همان نتیجه بردم و در تایم سوم به دلیل تصمیمات اشتباه داوری شکست خوردم و به فینال نرسیدم، در رقابت برای سوم تا پنجمی هم بی‌روحیه به روی تشک رفتم و پنجم شدم، باید این نکته را هم بگویم با اینکه وزن من 104 کیلو است اما در این رقابت در وزن 120 کیلوگرم شرکت کردم.

 در حال حاضر در لیگ استانی در چه تیمی کشتی می‌گیری؟

عضو تیم هیات کشتی دزفول هستم و قرار است در سالن کشتی مدرسه حمزه تمریناتم را دنبال کنم، و هدفم کسب نتایج خوب در لیگ استان نیز است.

 درآمد در تیم باشگاهی چقدر است؟

پول چندانی ندارد. در واقع چون در این فصل سال مسابقه دیگری برگزار نمی‌شود و به خاطر اینکه بدنم از فرم مسابقه خارج نشود در این مسابقات شرکت می‌کنم.

در لیگ‌های کشوری چقدر دریافت می‌کنید ؟

ما اصلا قرار داد نمی‌بندیم چون خوزستان در لیگ برترکشتی تیم ندارد و ما فقط در لیگ استان شرکت می‌کنیم که آن هم در حد کرایه رفت و برگشت به شهر محل برگزاری مسابقه است.

چرا در رشته فرنگی که در کشور قوی هستیم کشتی نمی‌گیری؟

اتفاقا پارسال به درخواست مربیان کشتی فرنگی استان در رقابت‌های کشوری این رشته شرکت کردم و در آن مسابقات سوم شدم و مربی تیم ملی نوجوانان هم از من دعوت کرده بود که در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی شرکت کنم.

 پس چرا نرفتی؟

در خوزستان هیچ کس در کشتی آزاد در سطح کشور و جهان مطرح نیست و سطح این رشته در استان نسبت به فرنگی پایین است و من می‌خواستم اولین کسی باشم که در استان در این رشته ترقی می‌کند و به تیم ملی می‌رود که اینطور هم شد اما افسوس می‌خورم که چرا مسئولان ورزش استان به کشتی آزاد اهمیت نمی‌دهند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۰ساعت 17:42  توسط ارباب  | 

فيلا بزودي داوران قضاوت كننده در المپيك را معرفي می کند.

 
    طالبي: شاهد رقابت‌هاي جذاب و ديدني در قهرماني اروپا بوديم

 

اردوان صائب داوری های خوبی گرفت

رئيس كميته داوران كشور گفت: شاهد رقابت‌هاي جذاب و ديدني در مسابقات قهرماني اروپا در بلگراد بوديم.


بهمن طالبي رئيس كميته داوران كشور : اين رقابت‌ها گزينشي المپيك نبود ولي شاهد مسابقات و رقابت‌هاي ديدني بوديم.


وي ادامه داد: من بعنوان رئيس تشك B و عضو هيأت ژوري در اين رقابت‌ها قضاوت كردم و اردوان صاحب ديگر داور المپيكي کشورمان نيز داوري‌هاي خوبي انجام داد.

طالبي با اشاره به اينكه گزينشي بودن اين رقابت‌ها براي داوران المپيكي جهت قضاوت در لندن بر حساسيت اين رقابت‌ها افزوده بود اظهار داشت: در مجموع 66 مدرس و داور المپيكي در اين رقابت‌ها حضور داشتند كه فيلا به زودي از ميان اين نفرات داوران واجد شرايط براي قضاوت در المپيك لندن را معرفي مي‌كند.

 


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۰ساعت 17:34  توسط ارباب  | 

اصغر ثمر بخش رئیس هیئت کشتی مازندران شد


 

 

پس از برگزاری مجمع انتخابات استان مازندران اصغر ثمر بخش بعنون رئیس هیئت کشتی این استان انتخاب شد.


 مجمع انتخابات ریاست هیئت کشتی مازندران صبح امروز چهارشنبه با حضور حجت اله خطیب سرپرست فدراسیون و نصراله پریچهره مدیرکل ورزش و جوانان استان در ساری برگزار شد.


بر این اساس در این انتخابات اصغر ثمربخش رئیس هیئت کشتی و تنها کاندید این پست به مدت چهار سال بعنوان رئیس هیئت کشتی استان مازندران انتخاب شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۰ساعت 17:30  توسط ارباب  | 

آزمون ورودی مربیگری درجه دو به یک

 
    تبریک به حیدر ناصری مربی کشتی آزاد امیدیه
دو مربی خوزستانی حد نصاب نمره قبولی را کسب نمودند .

 دو مربی خوزستانی که در دی ماه سالجاری در آزمون ورودی مربیگری درجه یک شرکت نموده بودند ، توانستند با حدنصاب لازم نمره قبولی، به دوره بعدی مربیگری درجه یک راه یابند.

بنابراین گزارش ملک جمشید قایدی بارده از اهواز و حیدر ناصری کریموند از امیدیه در میان 121 داوطلب شرکت کننده در این آزمون موفق به کسب نمره قبولی شدند .

گفتنی است دوره مربیگری دو به یک در فروردین و اردیبهشت ماه سال 91 و به میزبانی هیأت کشتی استان تهران تشکیل خواهد شد .


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۰ساعت 17:27  توسط ارباب  | 

رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی- تهران۲۰۱۲

 


 

 

 

تیم کشتی آزاد ایران در سی دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد دهه مبارک فجر، جایزه بزرگ فیلا جام جهان پهلوان تختی که با شرکت 6 تیم طی روزهای 20 و 21 اسفندماه در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار شد، با 6 مدال طلا و کسب 66 امتیاز به مقام قهرمانی دست یافت.

سی و دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد دهه مبارک فجر جام تختی که مرحله دوم جایزه بزرگ فیلا محسوب می‌شود با حضور کشورهای ایران، روسیه، قزاقستان، گرجستان، مغولستان و عراق طی روزهای 20 و 21 اسفندماه در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار شد که در پایان تیم ایران با کسب 6 مدال طلا به مقام قهرمانی دست یافت و تیم های روسیه و قزاقستان به ترتیب دوم و سوم شدند.


رده بندی انفرادی و تیمی این رقابت‌ها به شرح زیر است:

رده‌بندی انفرادی:


55 کیلوگرم: 1- نریمان اسرافیلوف (روسیه) 2- بایارا ناران باتار (مغولستان) 3- رسول کالیف (قزاقستان) و گئورگی ادیشراشویلی (گرجستان) 5- محمدحسین سلطانی و لاشا لومتاتیدزه (گرجستان)

60 کیلوگرم: 1- بهنام احسان‌پور (ایران) 2- حسن مرادقلی (ایران) 3- مصطفی آقاجانی (ایران) و بانزراگوچ بایانموخ (مغولستان) 5- سید احمد محمدی (ایران) و عباس دباغی (ایران)

66 کیلوگرم: 1- میثم نصیری (ایران) 2- ماگومد آباکاروف (روسیه) 3- الیاس بک بولاتوف (روسیه) و محمد نادری (ایران) 5- محسن جهان‌بخشیان (ایران) و دوران ژوماگاژیف (قزاقستان)

74 کیلوگرم: 1- مصطفی حسین‌خانی (ایران) 2- علیرضا قاسمی (ایران) 3- ایمان محمدیان (ایران) و آکژوک تاناتاروف (قزاقستان) 5- جاکوب ماکاراشویلی (گرجستان) و امیر شریعتی عدل (ایران)

84 کیلوگرم: 1- احسان امینی (ایران) 2- ماگومد ابراگیموف (روسیه) 3- رضا بیات (ایران) و میثم مصطفی جوکار (ایران) 5- علیرضا گودرزی (ایران) و سیمون سیمینوف (قزاقستان)

96 کیلوگرم: 1- عباس طحان (ایران) 2- الیزبار اودیکادزه (گرجستان) 3- اباذر اسلامی (ایران) و الیاس بختیاری (ایران) 5- سعید زرینی (ایران)  و اسلام گادجیف (روسیه)

120 کیلوگرم: 1- سید محمدرضا آذرشکیب (ایران) 2- کمیل قاسمی (ایران) 3- ماگومد گادجی نوراسولوف (روسیه) و یرژان دویسن بیکوف (قزاقستان) 5- امید گل محمدزاده (ایران) و اصغر لاغری (ایران)

 

رده‌بندی تیمی:


1- ایران  66 امتیاز
2- روسیه 47 امتیاز
3- قزاقستان 40 امتیاز
4- گرجستان 27 امتیاز
5- مغولستان 18 امتیاز
6- عراق 2 امتیاز


+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 21:39  توسط ارباب  | 

نتایج نهایی وزن 120کیلوگرم کشتی آزاد جام تختی 2012

 

120 کیلوگرم:
امید گل محمدزاده (ایران) – استراحت
رمضان ماگومدوف (روسیه) – استراحت
اسخات کاسه‌پوف (قزاقستان)- سید احمد رسولی (ایران)
ماگومد گادجی نوراسالوف (روسیه)- کمیل قاسمی (ایران)
فردین معصومی (ایران)- گئورگی ساکانلیدزه (گرجستان)
سعد حسین عبدالکریم (عراق)- یرژان دویسن بیکوف (قزاقستان)
اصغر لاغری (ایران)- چولومبات جارگالسیخان (مغولستان)
سید محمدرضا آذرشکیب (ایران)- سید ساجد جلالی (ایران)

 


 نتایج مسابقات مرحله یک چهارم نهایی وزن 120 کیلوگرم

 


رمضان ماگومدوف (روسیه) – امید گل محمدزاده (ایران)، برنده
کمیل قاسمی (ایران)، برنده- سید احمد رسولی (ایران)
یرژان دویسن بیکوف (قزاقستان)، برنده– گئورگی ساکانلیدزه (گرجستان)
سید محمدرضا آذرشکیب (ایران)، برنده- اصغر لاغری (ایران)

 در مرحله نیمه نهایی وزن 120 کیلوگرم سید محمدرضا آذرشکیب از سد یرژان دویسن بیکوف از قزاقستان گذشت و امید گل محمدزاده مغلوب کمیل قاسمی شد.


بدین ترتیب در دیدار فینال وزن 120 کیلوگرم سید محمدرضا آذرشکیب به مصاف کمیل قاسمی می‌رود.

۱۲۰کیلوگرم: 1- سید محمدرضا آذرشکیب (ایران) 2- کمیل قاسمی (ایران) 3- ماگومد گادجی نوراسولوف (روسیه) و یرژان دویسن بیکوف (قزاقستان) 5- امید گل محمدزاده (ایران) و اصغر لاغری (ایران)

 

محمد رضا آذرشکیب(ایران)قهرمان وزن ۱۲۰ کیلو گرم جام تختی ۲۰۱۲

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:51  توسط ارباب  | 

نتایج نهایی وزن 96کیلوگرم کشتی آزاد جام تختی 2012

 

96 کیلوگرم:
شامیل احمداف (روسیه) – استراحت
اباذر اسلامی (ایران) – استراحت
سعید زرینی (ایران) – استراحت
عباس طحان (ایران) – استراحت
اسلام گادجیف (روسیه) – استراحت
جابر عبدالامیر (عراق)- استراحت
الیاس بختیاری (ایران) – استراحت
جعفر دلیری (ایران)- الیزبار اودیکادزه (گرجستان)

نفرات راه یافته به نیمه نهایی


96 کیلوگرم:
اباذر اسلامی (ایران)- عباس طحان (ایران)
اسلام گادجیف (روسیه)- الیزبار اودیکادزه (گرجستان) در وزن 96 کیلوگرم عباس طحان با شکست اباذر اسلامی به دیدار فینال راه یافت و  الیزبار اودیکادزه از گرجستان با غلبه بر اسلام گادجیف از روسیه دیگر فینالیست این وزن شد.


 

۹۶ کیلوگرم: 1- عباس طحان (ایران) 2- الیزبار اودیکادزه (گرجستان) 3- اباذر اسلامی (ایران) و الیاس بختیاری (ایران) 5- سعید زرینی (ایران)  و اسلام گادجیف (روسیه)

 عباس طحان (ایران) قهرمان وز ۹۶ کیلو گرم کشتی آزاد جام تختی ۲۰۱۲

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:50  توسط ارباب  | 

نتایج نهایی وزن 84کیلوگرم کشتی آزاد جام تختی 2012

 

84 کیلوگرم:
حسن رحیمی (ایران) – استراحت
احمد ماگومدوف (روسیه) – استراحت
میثم مصطفی جوکار (ایران) – استراحت
جمال میرزایی (ایران) – استراحت
ماگومد ابراگیموف (روسیه) – استراحت
بکا تچی لادزه (گرجستان) – استراحت
سیمون سیمونوف (قزاقستان) – استراحت
بشار صلاح مهدی (عراق) – استراحت
اسلام عزیزاف (قزاقستان) – استراحت
رضا بیات (ایران) – استراحت
حامد تاتاری (ایران) – استراحت
احسان امینی (ایران) – استراحت
علیرضا گودرزی (ایران) – استراحت
مهدی منصوری (ایران) – استراحت
نادر حامدی پور (ایران) – تورنیک ساوانیدزه (گرجستان)
علی گادجی گامید گادژیف (روسیه) – صابر امامقلی‌پور (ایران)


   نتایج مسابقات مرحله یک چهارم نهایی وزن 84 کیلوگرم

 

84 کیلوگرم:

میثم مصطفی جوکار (ایران)، برنده- حسن رحیمی (ایران)

سیمون سیمونوف (قزاقستان)- ماگومد ابراگیموف (روسیه)، برنده

احسان امینی (ایران)، برنده- رضا بیات (ایران)

نادر حامدی پور (ایران)- علیرضا گودرزی (ایران)، برنده

 در مرحله نیمه نهایی  وزن 84 کیلوگرم میثم مصطفی جوکار مغلوب ماگومد ابراگیموف از روسیه شد و احسان امینی از سد علیرضا گودرزی گذشت.


بدین ترتیب در دیدار فینال این وزن ماگومد ابراگیموف از روسیه با احسان امینی روبرو می‌شود.

 ۸۴کیلوگرم: 1- احسان امینی (ایران) 2- ماگومد ابراگیموف (روسیه) 3- رضا بیات (ایران) و میثم مصطفی جوکار (ایران) 5- علیرضا گودرزی (ایران) و سیمون سیمینوف (قزاقستان)


 

میثم امینی (ایران)قهرمان وزن ۸۴ کیلو گرم جام تختی ۲۰۱۲

 


 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:44  توسط ارباب  | 

نتایج نهایی وزن 66کیلوگرم کشتی آزاد جام تختی 2012

 

66 کیلوگرم:
علی حسین (عراق) – استراحت
محسن جهانبخشیان (ایران)- استراحت
الیاس بکبولاتوف (روسیه) – ماگومد گادجی آباکاروف (روسیه)
گئورگی لوبژانیدزه (گرجستان)- سبحان محمدزاده (ایران)
ابراهیم نصیری (ایران) – کوبا کاکالادزه (گرجستان)
محمد نادری (ایران)- محمد یوسفی (ایران)
دوران ژوماگاژیف (قزاقستان) – میثم نصیری (ایران)
محمدمهدی یگانه جعفری (ایران)- عظمت نوریکف (روسیه)

نفرات راه یافته به نیمه نهایی

۶۶کیلوگرم:
محسن جهان‌بخشیان (ایران)- ماگومد آباکاروف (قزاقستان)
محمد نادری (ایران)- میثم نصیری (ایران)


 در وزن 66 کیلوگرم ماگومد آباکاروف از روسیه، محسن جهانبخشیان را مغلوب کرد و راهی دیدار نهایی شد و میثم نصیری با شکست محمد نادری فینالیست شد.


۶6 کیلوگرم: 1- میثم نصیری (ایران) 2- ماگومد آباکاروف (روسیه) 3- الیاس بک بولاتوف (روسیه) و محمد نادری (ایران) 5- محسن جهان‌بخشیان (ایران) و دوران ژوماگاژیف (قزاقستان)

 

میثم نصیری (ایران)قهرمان وزن ۶۶ کیلو گرم کشتی آزاد جام تختی ۲۰۱۲

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:43  توسط ارباب  | 

نتایج نهایی وزن 74کیلوگرم کشتی آزاد جام تختی 2012

 

 

74 کیلوگرم:
رضا افضلی (ایران) – حسن طهماسبی (ایران)
جاکوب ماکاراشویلی (گرجستان)- مصطفی حسین‌خانی (ایران)
کرار محمد مطلوب (عراق)- ایمان محمدیان (ایران)
گوگا خوچویا (گرجستان)- مرتضی رضایی (ایران)
رمضان شمس‌الدینوف (روسیه)- آکژوک تاناتاروف (قزاقستان)
علیرضا قاسمی (ایران)- امیر شریعتی عدل (ایران)
ماسکات دولبایف (قزاقستان)- امیر براکوف (روسیه)
سید جعفر قاسمی (ایران)- احمد گادجی ماگومدوف (روسیه)


نتایج مسابقات مرحله یک چهارم نهایی وزن 74  کیلوگرم

 

حسن طهماسبی (ایران)- مصطفی حسین‌خانی (ایران)، برنده
ایمان محمدیان (ایران)، برنده – مرتضی رضایی قلعه (ایران)
آکژوک تاناتاروف (قزاقستان)- علیرضا قاسمی (ایران)، برنده
امیر براکوف (روسیه)- برنده- احمد گادجی ماگومدوف (روسیه)

در مرحله نیمه نهایی وزن 74 کیلوگرم مصطفی حسین خانی، ایمان محمدیان را شکست داد و علیرضا قاسمی نیز به دلیل آسیب دیدگی امیر براکوف از روسیه برنده شد.

 ۷۴کیلوگرم: 1- مصطفی حسین‌خانی (ایران) 2- علیرضا قاسمی (ایران) 3- ایمان محمدیان (ایران) و آکژوک تاناتاروف (قزاقستان) 5- جاکوب ماکاراشویلی (گرجستان) و امیر شریعتی عدل (ایران)

 


 

مصطفی حسین خانی (ایران)قهرمان وزن۷۴ کیلو گرم جام تختی ۲۰۱۲

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:43  توسط ارباب  | 

نتایج نهایی وزن 60 کیلوگرم کشتی آزاد جام تختی 2012

 

 

60 کیلوگرم:
دولت نیاز بیکوف (قزاقستان)- هاشم مختاری (ایران)
داویت برزینشویلی (گرجستان)- عباس دباغی (ایران)
آلفامیس صوفی گالیف (قزاقستان)- مرشد موتالیموف (روسیه)
حسن مرادقلی (ایران)- بانزراگوچ بایانموخ (مغولستان)
سید احمد محمدی (ایران)- مالخاز کوردیانی (گرجستان)
بهنام احسان‌پور (ایران)- حسین صفا عبدالرسول (عراق)
مصطفی آقاجانی (ایران) – سعید احمدی (ایران)
سایات بک اوکاسوف (قزاقستان)- انخسی خان نیام اچیر (مغولستان)

 

 


 اسامی نفرات راه یافته به مرحله یک چهارم نهایی وزن 60 کیلوگرم

 

نتایج مسابقات مرحله یک چهارم نهایی وزن 60 کیلوگرم

 

60 کیلوگرم:
هاشم مختاری (ایران)- عباس دباغی (ایران)، برنده
مرشد موتالیموف (روسیه)- حسن مرادقلی (ایران)، برنده
سید احمد محمدی (ایران)- بهنام احسان‌پور (ایران)، برنده
مصطفی آقاجانی (ایران)، برنده -  سایات بیک اوکاسف (قزاقستان) در مرحله نیمه نهایی وزن 60 کیلوگرم حسن مرادقلی، عباس دباغی را شکست داد و بهنام احسان‌پور از سد مصطفی آقاجانی گذشت.


بدین ترتیب امشب در دیدار فینال وزن 60 کیلوگرم حسن مرادقلی به مصاف بهنام احسان‌پور می‌رود.

 

 ۶۰کیلوگرم: 1- بهنام احسان‌پور (ایران) 2- حسن مرادقلی (ایران) 3- مصطفی آقاجانی (ایران) و بانزراگوچ بایانموخ (مغولستان) 5- سید احمد محمدی (ایران) و عباس دباغی (ایران) 

 

بهنام احسان پور (ایران)قهرمان وزن ۶۰ کیلو گرم جام تختی ۲۰۱۲


 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:38  توسط ارباب  | 

نتایج نهایی وزن 55 کیلوگرم کشتی آزاد جام تختی 2012

 

در وزن ۵۵ کیلو گرم ایرانیها از دستیابی به مدال باز ماندند.

55 کیلوگرم:
جواد علی احمد (عراق) – استراحت
محمدحسین سلطانی (ایران) - امید جلالی بهار (ایران)
باتردن مونخابات (مغولستان)- رسول کالیف (قزاقستان)
بایارا نارانباتار (مغولستان) – عبداله فولادوند (ایران)
هادی نصرتی (ایران) – نریمان اسرافیلوف (روسیه)
لاشا لوماتادزه (گرجستان)- خلیل آقرلو (ایران)
آرتم گبکوف (روسیه) – فرید دژم خو (ایران)
گئورگی ادیشراشویلی (گرجستان)- مهران شیخی (ایران)

 

 


 اسامی نفرات راه یافته به مرحله یک چهارم نهایی وزن 55 کیلوگرم

 

55 کیلوگرم:
علی احمد جواد (عراق)- محمدحسین سلطانی (ایران)
رسول کالیف (قزاقستان)- بایارا نارانباتار (مغولستان)
نریمان اسرافیلوف (روسیه)- لاشا لومتادزه (گرجستان)
آرتم گبکوف (روسیه)- گئورگی ادیشراشیولی (گرجستان)

 

 نفرات راه یافته به نیمه نهایی

55 کیلوگرم:
محمدحسین سلطانی (ایران)- بایارا ناران باتار (مغولستان)
نریمان اسرافیلوف (روسیه)- گئورگی ادیشراشویلی (گرجستان)55 کیلوگرم: 1- نریمان اسرافیلوف (روسیه) 2- بایارا ناران باتار (مغولستان) 3- رسول کالیف (قزاقستان) و گئورگی ادیشراشویلی (گرجستان) 5- محمدحسین سلطانی و لاشا لومتاتیدزه (گرجستان)

نریمان اسرافیلوف (روسیه) قهرمان وزن ۵۵ کیلو گرم جام تختی۲۰۱۲

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 18:43  توسط ارباب  | 

کشتی آزاد قهرمانی اروپا – صربستان2012

 
 

   
چارگوش و آکگول قهرمان وزنهای 74 و 120 کیلوگرم

 

 در وزن 74 کیلو دنیس چارگوش، دارنده نشان طلای 2010 و 2011 جهان و اروپا، از روسیه با برتری 5 بر صفر مقابل داوید خوتیشویلی از گرجستان مانند 2 سال گذشته بر سکوی قهرمانی ایستاد و نشان طلای این وزن را بر گردن آویخت. وی با کسب سومین نشان طلای اروپا ناکامی مسابقات جهانی ترکیه را به دست فراموشی سپرد.

در وزن 120 کیلو هم طاها آکگول ترکیه ای، دارنده نشان نقره 2010 جوانان جهان در فینال دانیل لیگتی مجارستانی را مغلوب کرد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.

آکگول که در جام یاشاردوغو هم موفق به شکست فردین معصومی در فینال شده بود نشان داد که می تواند جانشن خوبی برای فاتح چاکراوغلو، قهرمان 2011 اروپا در سنگین وزن باشد.

شکست بختیار احمداف روس، دارنده نشان نقره المپیک 2008 پکن در این وزن در مرحله یک چهارم نهایی مقابل طاها آکگول ترک از حوادث جالبی بود که رقم خورد. البته احمداف در گروه شانس مجدد هم به نیک ماتوهین از آلمان باخت و حذف شد.

* رده‌بندی شش وزن برگزار شده به شرح زیر است:
55 کیلوگرم:1  - جمال اوتار سلطان‌اف (روسیه) 2- ساریون گوچاشویلی (گرجستان) 3- رادوسلاو ولیکوف (بلغارستان) و احمد پکر (ترکیه) 5- میهران جابوریان (ارمنستان) و چیرتوآکا (مولداوی)

60 کیلوگرم:1 - طغرل عسگراف (آذربایجان) 2- ناتولی گوئیدا (بلغارستان) 3- رسول مرتضی علی‌یف (روسیه) و مالخاز زارکوآ (گرجستان) 5- گئورگی بوکور (رومانی) و خاویلوف (اوکراین)

66 کیلوگرم:1- آلن گوگایف (روسیه) 2- لئونید بازان (بلغارستان) 3- دیوید سافاریان (ارمنستان) و گرگلی وولر (مجارستان) 5- یعقوب گور (ترکیه) و اوتار توتشیشویلی (گرجستان)

74 کیلوگرم:1- دنیس چارگوش (روسیه) 2- داوید خوتیشویلی (گرجستان) 3- گابور هاتوش (مجارستان) و آلکساندر گوستی یف (آذربایجان) 5- اولگ بیلوتسکیفسکی (اوکراین) و سونر دمیرتاش (ترکیه)

96 کیلوگرم:1 - عبدالسلام گادیسوف (روسیه) 2- والری آندریتسف (اوکراین) 3- سرحت بالچی (ترکیه) و ایوان یانکوسکی (بلاروس) 5- رادوسلاو باران (بلغارستان) و نوروز تمرازوف (آذربایجان)

120 کیلوگرم:1 - طاها آکگول (ترکیه) 2- دانیل لیگتی (مجارستان) 3- ایگور دزیاتکو (بلاروس) و داوید مودزماناشویلی (گرجستان) 5- دیمیتار کومچف (بلغارستان) و نیک ماتوهین (آلمان)


+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 18:29  توسط ارباب  | 

راه و ترابری مسجد سلیمان قهرمان شد.

 
    پایان کشتی آزاد لیگ بزرگسالان باشگاههای خوزستان
 
مسجدسلیمان با مربیگری عبداله مرادی قهرمان شد.
 مرحله نهایی رقابتهای کشتی آزاد لیگ باشگاههای خوزستان در محل خانه کشتی اهواز به پایان رسید که طی آن راه و ترابری مسجدسلیمان با شکست 5 بر 2  نفت امیدیه در کشتی فینال به مقام قهرمانی رسید .
بر این اساس نفت امیدیه نیز نایب قهرمان شد و تیم منطقه آزاد اروند در کشتی رده بندی شهرداری شوشتر را با نتیجه 4 بر 3 مفلوب نمود به عنوان سومی مسابقات رسید . تیم شهرداری شوشتر هم ضمن کسب مقام چهارم صاحب کاپ اخلاق نیز شد .
گفتنی است این پیکارها با حضور 6 تیم منطقه آزاد اروند ، هیئت کشتی خرمشهر ، نفت امیدیه ، مدیریت کشتی اهواز ، راه و ترابری مسجدسلیمان و شهرداری شوشتر برگزار گردید .

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۰ساعت 18:7  توسط ارباب  | 

تحلیل وزن به وزن کشتی گیران شرکت کننده جام تختی 2012

 
    نبرد مدعيان وزن 55 كيلوگرم در رقابت‌هاي بين‌المللي جام تختي

 

پنج‌كشتي‌گير بدنبال دوبنده تيم ملي
بايد خود را به كادر فني ثابت كنند

مدير تيم‌هاي ملي كشتي تصميم گرفته است در وزن 55 كيلوگرم پنج كشتي‌گير در رقابت‌هاي بين‌المللي كشتي آزاد جام تختي كه روزهاي 20 و 21 اسفندماه در تهران برگزار مي‌شود به روي تشك مي‌روند، كشتي‌گيراني كه مي‌خواهند خود را به كادر فني نشاند دهند و در غياب حسن رحيمي دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسيا به دنبال اثبات شايستگي‌هاي خود هستند.
جام تختي به عنوان مرحله دوم انتخابي تيم ملي براي حضور در المپيك در نظر گرفته شده و اين بهترين فرصت براي فريد دژم‌خو كشتي‌گير كهنه‌كار تبريزي در وزن 55 كيلوگرم و قهرمان كشور است كه به عنوان با تجربه‌ترين نفر شايستگي‌هاي خود را نشان دهد.
بر اين اساس اميد جلالي بهار از البرز با قهرماني در انتخابي جام تختي مجوز حضور در اين مسابقات را بدست آورد و هادي نصرتي و عبداله فولادوند از لرستان و خلیل آقرلوي جوان از اصفهان با ارائه كشتي‌هاي خوب در انتخابي مجوز حضور در جام بين‌المللي را بدست آوردند.
بهرحال وزن 55 كيلوگرم يكي از اوزاني است كه كادر فني با كمبود مهره روبرو است و اين فرصت براي اين پنج كشتي‌گير است تا در مصاف با يكدیگر و رقباي حداقل 5 كشور خارجي شايستگي‌ خود را نشان دهند وگرنه درهاي تيم‌ ملي بر روي كشتي‌گيران جوان و پشتوانه‌ها با ديدگاه روشن مدير تيم‌هاي ملي باز است.
 

    

فريد دژم‌خو: بايد شايستگي‌ خود را نشان دهم
عبداله فولادوند: بهترين‌ها فرصت حضور در اردو را پيدا مي‌كنند
اميد جلالي بهار: تلاش مي‌كنم بهترين نتيجه را كسب كنم

از ميزان آمادگي خود براي شركت در رقابت‌هاي بين‌المللي كشتي آزاد جام تختي و اهداف خود از حضور در اين مسابقات بگوئيد؟
فريد دژم‌خو:
با قهرماني در رقابت‌هاي قهرمانی كشور مجوز حضور در اين جام را بدست آوردم از روز 4 اسفندماه در اردوي تيم ملي زيرنظر رسول خادم مدير تيم‌هاي ملي و امور فني تمرينات متفاوت و خوبي را پشت سر مي‌گذارم. مدت‌ها است كه براي دعوت به اردو و رسيدن به دوبنده‌ي تيم ملي تلاش مي‌كنم و بايد با ارائه كشتي‌هاي خوب شايستگي خود را نشان دهم.
عبداله فولادوند: جام تختي امسال به صورت جايزه بزرگ فيلا برگزار مي‌شود و محدود كردن تعداد كشتي‌گيران داخلي بر جذابيت اين مسابقات مي‌افزايد و مسلما با توجه به ديدگاه كادر فني بهترين‌ها فرصت حضور در اردو را پيدا مي‌كنند و من نيز تلاش مي‌كنم خودم را نشان دهم.
اميد جلالي‌بهار: جام تختي يك ميدان رقابت براي كشتي‌گيران مدعي براي رسيدن به اردوهاست و حتي اين نفرات شانس پوشيدن دوبنده تيم ملي را نيز خواهند داشت .بنابراين من با احترام به تمامي رقبا تلاش مي‌كنم بهترين نتيجه را كسب كنم.
هادي نصرتي از لرستان و خليل آقرلو از اصفهان ديگر نفرات حاضر در اين رقابت‌ها هستند كه در كنار كشتي‌گيران خارجي روز 20 اسفندماه به مبارزه مي‌پردازند.

 
    نبرد مدعیان وزن 60 کیلوگرم در رقابت‌هاي بين‌المللي جام تختي

 

 

زیباترین مبارزات در وزن دوم

بدنبال حضور در قزاقستان هستند

در وزن 60 كيلوگرم تمامي مدعيان روز 21 اسفندماه و در حضور تماشاگران مشتاق و علاقمند به ورزش اول كشور در جام جايزه بزرگ فيلا به روي تشك مي‌روند و در واقع تمام مدعيان وزن دوم بجز اسماعيل‌پور مي‌خواهند با انجام مبارزات ديدني شايستگي خود را نشان دهند.
 سعيد احمدي نفر پنجم بازي‌هاي آسيايي گوانگ‌جو پس از يكسال مصدوميت با قهرماني در انتخابي جام تختي باز هم خود را مدعي نشان داد. سيد احمد محمدي نفر اول انتخابي و هم استاني سعيد احمدي هم پس از شركت در جام ياشاردوغو و كسب مدال برنز در آنكارا اين فرصت را يافته كه توانمندي‌هاي خود را نمايان كند.
بر اين اساس در كنار اين كشتي‌گيران، بهنام احسان‌پور عضو تيم جوانان در رقابت‌هاي جهاني روماني، حسن مرادقلي كشتي‌گير تهراني، مصطفي آقاجاني عضو تيم ملي در رقابت‌هاي جهاني تركيه، هاشم مختاري و عباس دباغي عضو تيم ملي در رقابت‌هاي المپيك پكن در وزن 55 كيلوگرم در اين رقابت‌ها به ميدان مي‌روند.
مسعود اسماعيل پور تنها كشتي‌گيري است كه بعلت فاصله كوتاه قهرماني آسيا در كره جنوبي و كسب مدال نقره البته با ناداوري، در مسابقات جام تختي به ميدان نمي‌رود و به اين ترتيب يكي از اين 7 كشتي‌گير هم شانس حضور در رقابت‌هاي گزينشي قزاقستان را دارند. 

 

    

سعيد احمدي: مي‌خواهم خاطره تلخ گوانگجو را فراموش كنم
محمدي: بايد نشان دهم بهترينم
دباغي: جواب اعتماد كادر فني را مي‌دهم

جام تختي بعنوان انتخابي تيم ملي يك ميدان مهم براي وزن‌دومي‌هاست و بهترين نفر مي‌تواند در كنار اسماعيل‌پور راهي قزاقستان شود از ميزان آمادگي خود بگوئيد؟
سعيد احمدي:
پس از اينكه در گوانگجو از ناحيه پا مصدوم شدم مدت‌ها از ميادين كشتي دور بودم و براي بازگشت به تشك كشتي لحظه‌شماري مي‌كردم. بسيار خوشحالم كه با قهرماني در انتخابي جام تختي فرصت دوباره پيدا كردم و مي‌خواهم با قهرماني در جام تختي خاطره تلخ گوانگجو را فراموش كنم و بتوام شانس حضور در قزاقستان را داشته باشم.
سيد احمد محمدي: انتخابي تيم ملي و قهرماني در اين مسابقات آغاز خوبي برايم بود، اما حادثه تصادف در جام زيلكوفسكي لهستان فرصت حضور در جهاني تركيه را از من گرفت. اما من نا اميد نيستم مي‌خواهم با قهرماني در جام تختي نشان دهم كه بهترينم و قهرماني‌ام در ساري تصادفي نبوده است. جام ياشاردوغو و كسب مدال برنز گام اول بود و به فكر حضور در قزاقستانم.
عباس دباغي: خوشحالم كه رسول خادم مدير تيم‌هاي ملي و كادر فني با برگزاري مسابقات انتخابي درون اردويي به من فرصت حضور در جام تختي را دادند. بايد با قهرماني در اين مسابقات جواب اعتماد كادر فني را بدهم و مسلما از آن پس مي‌توانم به فكر حضور در مسابقات مهم آينده از جمله گزينشي المپيك باشم.
بهنام احسان‌پور، حسن مرادقلي، مصطفي آقاجاني و هاشم مختاري ديگر نفرات ايراني حاضر در اين رقابت‌ها هستند كه روز 21 اسفندماه در كنار كشتي‌گيران خارجي در سالن 12 هزار نفري آزادي به روي تشك مي‌روند.

 

    
كشتي‌گيران وزن 66 كيلوگرم در رقابت‌هاي بين‌المللي جام تختي

انتخابي مهم براي 66 كيلوگرمي‌ها

مسابقات وزن 66 كيلوگرم رقابت‌هاي بين‌المللي كشتي آزاد جام تختي در حالي روز يكشنبه 21 اسفندماه برگزار مي‌شود كه اين مسابقات در غياب مهدي تقوي كشتي‌گير سرشناس هم مي‌تواند يك انتخابي مهم براي جوانان اين وزن باشد.
نصيري، يوسفي، محمدزاده از مازندران، محمدمهدي يگانه‌جعفري از البرز، ميثم نصيري و محمد نادري از زنجان كشتي‌گيران جواني هستند كه بايد با نبرد با كشتي‌گيران خارجي لياقت خود را نشان دهند.
بر اين اساس به نظر مي‌رسد ستاره اين وزن در رقابت‌هاي جام تختي در حضور پر شور مردم مي‌تواند خود را به مهدي تقوي دارنده مدال طلاي جهان نزديك كند و مورد توجه رسول خادم مدير تيم‌هاي ملي و امور فني قرار گيرد.

 

    

سبحان محمدزاده: بايد خودم را نشان دهم
ميثم نصيري: به دنبال بهترين رنگ مدال هستم
محمد يوسفي: نبايد اين فرصت را از دست بدهيم

ا

در غياب مهدي تقوي اين بهترين فرصت براي شماست كه در جام تختي شايستگي خود را نشان دهيد، از ميزان آمادگي خود براي شركت در اين جام بگوييد؟
سبحان محمدزاده:
در مدت حضور در اردوي تيم ملي تمرينات متفاوتي را زير نظر رسول خادم مدير تيم‌هاي ملي و امور فني دنبال مي‌كنيم و جام تختي يك فرصت طلايي براي من است كه بايد خودم را نشان دهم و اميدوارم در اين مسابقات در حد انتظار ظاهر شوم.
ميثم نصيري: در جام ياشاردوغو پاسخ اعتماد كادر فني را دادم و در نخستين تجربه‌ام در يك تورنمنت بين‌المللي صاحب مدال برنز شدم حالا بايد در جام تختي اين روند را ارائه دهم و مطمئنم در صورتي كه علمكرد مناسبي داشته باشم مدنظر مديريت تيم‌هاي ملي خواهم بود.
محمد يوسفي: جام تختي در يك كلام براي من يك ميدان مهم است به تمامي رقباي داخلي و خارجي در اين رقابت‌ها احترام مي‌گذارم اما نبايد فرصت را از دست بدهم و به دنبال كسب بهترين نتيجه هستم.
محمدمهدي يگانه‌ جعفري، ابراهيم نصيري و محمد نادري و ديگر نفرات ايراني حاضر در اين رقابت‌ها هستند كه در كنار كشتي‌گيران خارجي روز 21 اسفندماه در يك مسابقه جذاب شركت مي‌كنند.

 

    كشتي‌گيران وزن 74 كيلوگرم در رقابت‌هاي بين‌المللي جام تختي

نبردهاي ديدني جوانان با تجربه وزن 74 كيلوگرم

مسابقات وزن 74 كيلوگرم رقابت‌هاي بين‌المللي كشتي آزاد جايزه بزرگ فيلا جام تختي در حالي روز 20 اسفندماه برگزار مي‌شود كه در اين مسابقات شاهد مبارزات ديدني جوانان شايسته و با تجربه هستيم.
در وزن 74 كيلوگرم صادق گودرزي دارنده مدال‌هاي نقره و برنز جهان تنها غايب اين وزن است. رضا افضلي از كرمانشاه و امير شريعتي عدل از تهران با سابقه پوشيدن دوبنده تيم ملي جوانان كه هر دو در جام ياشاردوغو تركيه صاحب عنواني نشدند، عليرضا قاسمي كشتي‌گير آينده‌دار تهراني و جعفر قاسمي و ايمان محمديان كشتي‌گير نام آشنا و با تجربه مازندراني در اين وزن به ميدان مي‌روند.
بر اين اساس مصطفي حسين‌خاني نيز پس از چند شكست در وزن 66 كيلوگرم، در انتخابي جام تختي در وزن 74 کیلوگرم به مقام سوم رسيد تا در وزن جديد شايستگي خود را نشان دهد.
بهرحال در اين وزن هر كشتي‌گيري يا كشتي‌گيراني كه بتوانند عملكرد مناسبي داشته باشند مي‌توانند راه ورود به اردوي تيم ملي را هموار كنند و در آن هنگام مي‌توان شاهد مبارزات شانه به شانه اين نفرات با صادق گودرزي باشيم.

 

    

امير شريعتي: بهترين‌ها انتخاب مي‌شوند
ايمان محمديان: مهمتر از مدال جلب نظر كادر فني است
مصطفي حسين‌خاني: بايد در اين وزن شايستگي‌ام را نشان دهم

جام تختي بعنوان مرحله دوم انتخابي تيم ملي براي حضور در المپيك برگزار مي‌شود از آمادگي خود براي حضور در اين رقابت‌هاي جايزه بزرگ فيلا بگوييد.


امير شريعتي عدل: امسال اولين سال حضورم در رده‌ي سني بزرگسالان است در جام ياشاردوغو عملكرد خوبي نداشتم و بايد در جام تختي نشان دهم شكستم در آنكارا حادثه بوده است بهرحال صد در صد مطمئنم كه بهترين‌ها براي حضور در اردو انتخاب مي‌شوند.


ايمان محمديان: مدت‌ها در تيم ملي پشت سر ديگر نفرات بودم و حتي در چند دوره به اردوهاي تيم نيز دعوت نمي‌شدم. جام تختي با توجه به تغيير كادر فني بهترين فرصت براي من است و به همين دليل معتقدم مهمتر از كسب مدال در اين مسابقات جلب نظر مربیان است.


مصطفي حسين‌خاني: پس از چند سال حضور در وزن 66 كيلوگرم تصميم گرفتم در يك وزن بالاتر به ميدان بروم تا از نظر وزن كم كردن با مشكلات كمتري روبرو شوم با احترام به تمامي رقباي داخلي‌ام كه همگي جوان و آينده‌دار هستند بدنبال نشان دادن شايستگي و كسب مدال طلا هستم.

رضا افضلي، عليرضا قاسمي، جعفر قاسمي ديگر كشتي‌گيران ايراني اين وزن هستند كه در كنار رقباي خارجي روز 20 اسفندماه در سالن 12 هزار نفري آزادي به روي تشك مي‌روند.


كشتي‌گيران وزن 84 کیلوگرم در رقابت‌هاي بين‌المللي كشتي آزاد جام تختي

 
 

نبرد مدعيان وزن 84 كيلوگرم
مبارزات ديدني گودرزي،‌ ميرزايي، جوكار، رحيمي و اميني

رقابت‌هاي بين‌المللي كشتي آزاد جام تختي در وزن 84 كيلوگرم روز 21 اسفندماه شاهد مبارزات ديدني هستيم كه تمامي سرمايه‌هاي اين وزن به جز احسان لشگري در آن به مبارزه با هم مي‌پردازند.
 عليرضا گودرزي در وزن 84 كيلوگرم كشتي‌گير تهراني و عضو تيم ملي در رقابت‌هاي جهاني تركيه كه در اين مسابقات و اولين حضورش عملكرد چندان بدي نداشت در كنار جمال ميرزايي كشتي‌گير كهنه‌كار همداني و قهرمان جام ياشاردوغو و احسان اميني كشتي‌گير كرمانشاهي عضو تيم ملي در جام جهاني روسيه در سال 2010 كه با مسابقات درون اردويي مجوز حضور گرفت از مدعيان اين وزن هستند.
بر اين اساس، حسن رحيمي كشتي‌گير جوان و آينده‌دار تهراني که پس از مدت‌ها مصدوميت به ميادين بازگشته است و ميثم مصطفي جوكار از همدان نيز با قهرماني در مسابقات كشوري به دنبال اثبات شايستگي خود هستند.
نادر حامدي‌پور عضو تيم جوانان در رقابت‌هاي جهاني روماني از تهران و صابر امامقلي‌پور از مازندران در كنار ديگر كشتي‌گيران 7 ضلعي ایرانی جام تختي را تشكيل مي‌دهند كه فرد منتخب رسول خادم مدير تيم‌هاي ملي وامور فنی مي‌تواند شانس حضور در قزاقستان را داشته باشد.

 
    
جمال ميرزايي: به دنبال كسب مدال طلا هستم
احسان اميني: بيشتر رقبايم در جام تختي حضور دارند
عليرضا گودرزي: نشان مي‌دهم مي‌توانم


در وزن شما اكثر مدعيان به جز لشگري حضور دارند از حضور در جام تختي به دنبال چه هدفي هستيد؟!
جمال ميرزايي:
با تصميم كادر فني در رقابت‌هاي جام ياشاردوغو شركت كردم و در اين مسابقات صاحب مدال طلا شدم حالا از حضور در جام تختي نيز همين هدف را دارم بايد آنقدر خوب مبارزه كنم تا بتوانم كادر فني را مجاب كنم تا در كنار لشگري راهي قزاقستان و مسابقات گزينشي شوم.
احسان اميني: با شركت در مسابقات درون اردويي مجوز جام تختي را بدست آوردم حالا بايد در اين رقابت‌ها بار ديگر به دوبنده تيم ملي نزديك شوم بيشتر رقباي داخلي ام در اين مسابقات حضور دارند و مسلما تماشاگران شاهد مبارزات ديدني خواهند بود.
عليرضا گودرزي: بعد از اينكه در رقابت هاي جهاني تركيه با شكست كشتي‌گيراني نظير گانف بلغارستاني البته نتوانستم صاحب مدال شوم تمرينات را راه نكردم حالا جام تختي يك فرصت مناسب است تا نشان دهم مي‌توانم با شكست تمامي مدعيان صاحب بهترين مدال شوم.
حسن رحيمي، ميثم مصطفي جوكار، نادر حامدي‌پور و صابر امامقلي‌پور كشتي‌گيران مدعي ديگر اين وزن هستند كه روز 21 اسفندماه به مصاف يكديگر و رقباي خارجي مي‌روند.

 
   كشتي‌گيران وزن 96 كيلوگرم در رقابت‌هاي بين‌المللي كشتي آزاد جام تختي

نبرد جوانان و با تجربه‌هاي وزن 96 كيلوگرم براي اثبات شايستگي

روز 20 اسفندماه در تهران شاهد مبارزات ديدني بين نفرات جوان و با تجربه وزن 96 كيلوگرم در مسابقات بين‌المللي كشتي آزاد جام تختي خواهيم بود.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون كشتي، رضا يزداني كه در فينال ليگ كشتي دچار مصدوميت شد و هم‌اكنون تمرينات خود را آغاز كرده تنها غايب سرشناس اين وزن است.
بر اين اساس عرفان اميري كشتي‌گير كرمانشاهي و دارنده مدال برنز آسيا در رقابت‌هاي قهرماني آسيا در كره جنوبي تنها كشتي‌گير اعزامي به اين مسابقات است كه بايد براي نشان دادن قابليت‌ها و رفع مشكلاتش در جام تختي به ميدان برود.
حامد طالبي زرين كمر قهرمان جوانان جهان در سال 2011 در روماني، جعفر دليري كشتي‌گير كهنه‌كار كرمانشاهي، عباس طحان و اباذر اسلامي كشتي‌گيران مازندراني، سعيد زريني از تهران و الياس بختياري هم در اين وزن به ميدان مي‌روند تا در نهايت بهترين يا بهترين‌ها براي مبارزه و نبرد ديدني در اردو در كنار رضا يزداني حضور داشته باشند.

 
 

عرفان اميري: مي‌خواهم ناكامي كره جنوبي را جبران كنم
جعفر دليري: اميدوارم با دست پر از ميدان خارج شوم
حامد طالبي زرين‌كمر: بايد نشان دهم بهترينم


جام تختي در چند روز آينده آغاز مي‌شود در مورد ميزان آمادگي برای حضور در اين جام بگوئيد؟
عرفان اميري:
در رقابت‌هاي آسيايي كره جنوبي به خصوص در نبرد با موسايف قرقيز نتوانستم در حد انتظار ظاهر شوم و با توجه به كسب مدال برنز بايد در جام تختي كشتي بگيرم. نبايد اين فرصت را به راحتي از دست بدهم زيرا هر كس در سال المپيك فرصت زيادي براي نشان دادن توانايي‌هاي خود ندارد.
جعفر دليري: سال‌هاست در عرصه ملي حضور دارم و در جام تختي شركت كرده‌ام امسال به جز يك كشتي‌گير ساير مدعيان این وزن که به صورت جايزه بزرگ فيلا برگزار مي‌شود حضور دارند و اميدوارم با دست پر از ميدان مبارزه با رقباي داخلي و خارجي خارج شوم.
حامد طالبي زرين كمر: سال 2011 در رقابت‌هاي جهاني جوانان در روماني صاحب مدال طلا شدم. امسال اولين سال حضورم در رده‌ي سني بزرگسالان است در اولين تورنمنت در جام ياشاردوغو عملكرد خوبي نداشتم و بايد در جام تختي نشان دهم در مصاف با رقباي داخلي و خارجي بهترينم.
عباس طحان، اباذر اسلامي، سعيد زريني و الياس بختياري ديگر كشتي‌گيران اين وزن هستند كه در كنار رقباي خارجي در وزن 96 كيلوگرم در سالن 12 هزار نفري مسابقه مي‌دهند.

 
 
 كشتي‌گيران وزن 120كيلوگرم در رقابت‌هاي بين‌المللي كشتي آزاد جام تختي
جذاب‌ترين مبارزات در سنگين وزن
نبرد معصومي، آذرشكيب، صادق‌زاده و تمامي مدعيان

شايد بتوان گفت كه علاقمندان به ورزش اول كشور كه روز 21 اسفندماه براي تماشاي مسابقات به سالن 12 هزار نفري آزادي تهران مي‌آيند در وزن 120 کیلوگرم شاهد بهترين مبارزات خواهند بود.
در غياب پرويز هادي قهرمان آسيا، فردين معصومي دارنده مدال‌هاي نقره و برنز جهان با 34 سال سن همچنان به دنبال كسب بهترين مدال است وي در مسابقات جام ياشاردوغو تركيه به مقام دوم رسيد. جابر صادق‌زاده كشتي‌گير جوان مازندراني با كسب مدال طلاي جوانان جهان در روماني خود را به دنياي كشتي نشان داد و با حضور در تمرينات تيم ملي بزرگسالان و كسب مدال برنز جام ياشاردوغو با شكست كشتي‌گيران سرشناسي مانند فاتح چاكر اوغلو به دنبال نشان دادن شايستگي خود است.
بر اين اساس محمدرضا آذرشكيب دارنده مدال نقره جوانان جهان و هم دوره بلال ماخوف هم از حضور در جام تختي به دنبال روزهاي متفاوت است.
اميد گل محمدزاده از تهران نفر اول قهرماني كشور، سيد احمد رسولي و اصغر لاغري به ترتيب از گلستان و قم نفرات اول و دوم انتخابي جام تختي و كميل قاسمي كشتي‌گير جوان مازندراني از ديگر كشتي‌گيران شاخص اين وزن هستند و هر مبارزه بين اين 7 نفر جدا از كشتي‌گيران خارجي جذابيت‌هاي فراواني خواهد داشت و اين نفرات به دنبال حضور در گزينشي المپیک در قزاقستان هستند.


 


 
    

فردين معصومي: هدفم كسب دوباره دوبنده تيم ملي است
محمدرضا آذرشكيب: به تمامي بزرگان و رقبايم احترام مي‌گذارم
جابر صادق‌زاده: مي‌خواهم در جام تختي عملكرد خوبي داشته باشم

 


امسال رقابت‌هاي وزن 120 كيلوگرم جام تختي يك مبارزه و مسابقه انتخابي براي شماست از آمادگي خود براي حضور در اين رقابت‌هاي جايزه بزرگ بگوييد؟


فردين معصومي: تجربه بارها حضور در جام تختي را داشته‌ام اما امسال اين رقابت‌ها به نوعي يك انتخابي براي سنگين وزن جهت انتخاب ديگر نفر براي حضور در گزينشي قزاقستان است. من در اين مدت و پس از جهاني تركيه تمريناتم را دنبال كرده و اعلام كرده‌ام تا زماني كه بتوانم كشتي مي‌گيرم. از حضور جوانان آينده‌دار در اين وزن خوشحالم اما هدفم كسب دوباره دوبنده تيم ملي است و مي‌دانم براي اين مهم بايد تمامي رقبايم را از پيش رو بردارم.


محمدرضا آذرشكيب:‌ بهرحال پس از كسب مدال نقره جوانان جهان به دلايلي تا امروز نتوانسته‌ام در مسابقه مهمي صاحب دوبنده تيم ملي شوم. گذشته‌ها را كاملا فراموش كرده‌ام و با احترام به تمامي بزرگان و رقبايم مي‌خواهم در جام تختي با نشان دادن توانايي‌هايم شانس حضور در قزاقستان را بدست آورم.


جابر صادق‌زاده: پس از كسب مدال طلاي جوانان جهان حالا در رده‌ي بزرگسالان كار متفاوتي پیش رو دارم در اردو تمرينات خوبي را زير نظر رسول خادم و ساير اعضاي كادر فني دنبال مي‌كنيم. پس از كسب مدال برنز جام ياشاردوغو مي‌خواهم در جام تختي نيز عملكرد خوبي داشته باشم تا شانس كسب دوبنده تيم ملي را بدست آورم.


اميد گل‌محمدزاده، كميل قاسمي، سيد احمد رسولي و اصغر لاغري ديگر نفرات اين وزن هستند كه در كنار كشتي‌گيران خارجي مي‌توانند مبارزات خوبي را در روز 21 اسفندماه در سالن 12 هزار نفري آزادي تهران رقم بزنند. 
+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 20:43  توسط ارباب  | 

محمد علی پیمانپور در سوگ از دست دادن مادر

 


 

 

تسلیت به محمدعلی پیمانپور داور و پیشکسوت کشتی .

 محمدعلی پیمانپور داور و پیشکسوت ارزنده کشتی خوزستان در غم از دست دادن مادر خود به سوگ نشسته است .

 این ضایعه را به حضور خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان صبر جمیل و براین مرحومه مکرمه طلب مغفرت و رحمت می نماییم.

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:36  توسط ارباب  | 

عکس - هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد نونهالان - خرمشهر 1390

 

 
هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان گزارش تصويري -21


هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان گزارش تصويري -22


هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان گزارش تصويري -23


هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان گزارش تصويري -24


هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان گزارش تصويري -25


هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان گزارش تصويري -26


هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان گزارش تصويري -27


هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان گزارش تصويري -28


هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان گزارش تصويري -29


هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان گزارش تصويري -210


هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان گزارش تصويري -211


هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان گزارش تصويري -212


هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد و فرنگی نونهالان گزارش تصويري -213
+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:31  توسط ارباب  | 

تحلیلی بر رقابتهای کشتی قهرمانی بزرگسالان آسیا در کره جنوبی به قلم عزیزا.. اطاعتی

تحلیلی بر رقابتهای قهرمانی بزرگسالان - کره جنوبی      

 

 

29760.jpg - 111.11 Kb

 

تیم های كشتی آزاد و فرنگی ایران با كسب عنوان قهرمانی هر دو رشته فرنگی و آزاد سال 2012،آسیا بار دیگر اقتدار خود در كشتی قاره كهن را به سایر قدرت های برتر كشتی آسیا تحمیل كرد تا همچنان قدرت بلامنازع آسیا باقی بماند.

این درست است كه ایران دركره جنوبی برای هشتمین بار در كشتی فرنگی و بیست و یكمین بار در كشتی آزاد ازسكوی قهرمانی آسیا بالا رفت،اما بسیاری بر این باورند كه هیات اعزامی دركنار تیم های ملی با اعمال دیپلماسی مذاكرات كارساز با مسوولان درجه اول فیلا و شورای كشتی آسیا درخارج از تشك نیز به دستاوردهای بزرگی دست یافت كه به جرات می توان گفت در مواردی از خود قهرمانی نیز مهمتر بودند.

بررسی های صورت گرفته نشان می دهد كه مدیریت جدید كشتی ایران در رقابت های قهرمانی سال 2012 آسیا 2 هدف متفاوت را دنبال كرد،اولی موفقیت در میدان رقابت ها و كسب مدال های زرین وعنوان قهرمانی، دومی اعمال دیپلماسی برگزاری جلسات مختلف با رییس فیلا و شورای كشتی آسیا و همچنین مسوولان درجه اول فدراسیون های كشورهای صاحب كشتی قاره كهن برای گسترش ارتباطات فی مابین كه تصور می شود در هر دو بخش با موفق بود.

اهالی فن براین باورند كه ایجاد ارتباطات منطقی و برگزاری جلسات هدفمند با 'رافائل مارتنیتی' رییس فیلا و مرد شماره یك كشتی جهان و مسوولان درجه اول و مردان تصمیم گیرنده شورای كشتی آسیا،اعمال دیپلماسی كارساز مذاكره با مسوولان درجه اول فدراسیون های ملی كشورهای آسیایی در راستای تشریح تفكرات جدید حاكم بر كشتی ایران، دستاوردهای به مراتب بالاتر از قهرمانی را در پی داشت.

دیپلماسی اعمال شده از سوی هیات همراه تیم های ملی كشتی ایران در رقابت های آسیایی كره جنوبی پیامی با این مضمون برای فیلانشینان و مسوولان شورای كشتی آسیا داشت كه ایران در دوران جدید به جز قهرمانی در قاره كهن و كسب مدال های رنگارنگ در جهان و المپیك،به دنبال جایگاه از دست رفته خود در مراكز تصمیم گیری كشتی جهان است و برای تحقق این امر مهم نیز برنامه های بلندمدتی دارد.

كاروان اعزامی قهرمانی آسیا دركره جنوبی كه مجموعه ایی از چهره های صاحب اعتبار جهانی كشتی ایران را به همراه داشت با برگزاری جلسات این چنینی نشان داد كه قدرت اول آسیا خواستار صندلی های حساس از دست رفته خود در مراكز تصمیم گیری قاره كهن و فیلاست.

ازطرف دیگر در ملاقات های صورت گرفته در خلال رقابت ها،'مارتینتی'رییس فیلا با برخورد و رفتار دوستانه خود با هیات بلند پایه كشتی ایران نشان داد كه برخلاف شایعات منتشر شده مبنی برتعلیق فدراسیون كشتی كشورمان به خاطر تغییرات صورت گرفته مدیریتی،نه تنها از شرایط جدید حاكم بر كشتی ایران نگران نیست، بلكه همكاری دوباره قهرمانان صاحب نام با كشتی ایران را به فال نیك گرفته است.

در كره جنوبی حضور نام های معتبر در كشتی جهان همچون رسول خادم،علیرضا سلیمانی، رضا سوخته سرایی،علیرضا رضایی،محمد بنا و محمدطلایی در كاروان كشتی ایران كه همگی از صاحبان مدال های ارزشمند جهانی و المپیك هستند،توجه دو چندان مسوولان فیلا و شورای آسیا را به سوی كاروان كشتی ایران جلب كرده بود.

درهمین راستا مارتینتی درچند جلسه ایی كه با هیات ایرانی حاضر در گومی داشت،به صراحت خوشحالی خود را از قرار گرفتن قهرمانان صاحب نام و دارای عناوین معتبر جهانی در جمع دست اندركاران كشتی ایران ابراز كرده و ورود دوباره آنها به خانواده بین المللی كشتی را خوشامد گفت.

وی در یكی از این جلسات خطاب به 'حسن رنگرز' نایب رییس فدراسیون كشتی گفت: چقدر خوب است كه زمینه قرار گرفتن قهرمانان دارای اعتبار جهانی در كنار تیم های كشتی ایران فراهم شده و من این اتفاق را به سود كشتی جهان دانسته و از بازگشت آنها به جامعه جهانی كشتی استقبال می كنم.

نكته جالب اینكه در این جلسات هرگز موضوع تعلیق یا مسائلی اینچنینی مطرح نبود و بحث ها به طور كلی حول و حوش حضور پرقدرت ایران در میادین مهم بین المللی آینده و المپیك 2012 لندن دور می زد.

واقعیت امر این بود كه مدیریت جدید حاكم بر كشتی با یك برنامه ریزی اصولی در این دوره از رقابت ها سطح ارتباطات مرسوم با مقامات درجه اول كشتی قاره آسیا و فیلا را به رده نفرات اول و تصمیم گیرنده فدراسیون ارتقا داد، كاری كه در سال های اخیر به یك نقطه ضعف تبدیل شده بود.

نكته بسیار مهم در این رقابت ها این بود كه ایران نشان داد، وضعیت كنونی با گذشته متفاوت است و از این پس كاروان كشتی ایران در هر میدان بین المللی با تمام قدرت در هر دو بعد قهرمانی و دیپلماسی وارد عمل خواهد شد كه اگر این سیاست همچنان ادامه یابد، می توان امیدوار بود كه در سال های نه چندان دور شورای كشتی آسیا و فیلا به باز پس دادن صندلی های حساس كشتی ایران در مراكز تصمیم گیری مجبور شود.

اما باید پذیرفت كه به دست آوردن صندلی های از دست رفته در مراكز تصمیم گیری كشتی قاره آسیا و فیلا كه به خاطر بی توجهی و عدم درك لازم از اهمیت آنها اتفاق افتاده، كاری بس دشوار، اما غیر ممكن نیست.

در همین حال باید این واقعیت تلخ را پذیرفت كه ایران در حال حاضر به عنوان قدرت بلامنازع كشتی قاره آسیا و یكی از كشورهای درجه اول كشتی جهان، هیچ صندلی قابل توجهی در مراكز تصمیم گیری فیلا و شورای كشتی آسیا ندارد و اكنون برای بازپس گرفتن صندلی های مفت و مجانی ازدست رفته باید به رقابت با كشورهای درجه چندم آسیا بپردازد.

بدون تعارف باید گفت كه عدم شناخت و درك لازم از ارزش حضور افراد كارآمد و چهره های شاخص و دارای اعتبار جهانی ایران در دور میز تصمیم گیری كشتی قاره آسیا و جهان ضربه مهلكی به كشتی ایران در مجامع بین المللی وارد كرده است كه جبران این آسیب جدی به اعمال یك دیپلماسی قوی و استفاده از تمامی افراد توانمند داخلی نیازمند است.

ملاقات با نایب رییس قطری شورای كشتی آسیا كه ریاست فدراسیون كشتی این كشور را نیز به عهده دارد هم از اهمیت بالایی برخورد بود، چرا كه جلسه هیات ایرانی با وی زمینه ورود مدرسان و مربیان درجه اول ایرانی به مركز آموزش كشتی فیلا در قطر را فراهم كرد.

گسترش همكاری های دو جانبه و فعال كردن سومین مركز آموزش كشتی جهان در قطر به وسیله ایران یكی از موارد مورد بحث بین مسوولان فدراسیون كشتی قطر و ایران بود كه قرار است در یك سفر چند روزه یك هیات كارشناسی كشتی ایران به قطر تحقق یابد.

اگر بخواهیم از نظر فنی هم كاروان اعزامی كشتی ایران به قهرمانی سال 2012 كره جنوبی را مورد بررسی قرار دهیم، باید اعتراف كنیم كه ورود رسول خادم قهرمان سابق كشتی آزاد جهان و المپیك به عنوان مدیر تیم های ملی و امور فنی و همچنین مسوول اصلی كادر فنی تیم ملی كشتی آزاد و قرار گرفتن وی در كنار محمدبنا سرمربی ارزشمند تیم ملی كشتی فرنگی به افزایش پتانسیل موجود فنی كشتی افزوده است كه اگر ادامه این روند به طور كامل مورد حمایت مسوولان درجه اول وزارت ورزش و جوانان و كمیته ملی المپیك قرار گیرد، می تواند امید كسب چند مدال با ارزش در المپیك 2012 لندن را در دل ها زنده كند.

جان كلام اینكه تفكرات جدید حاكم بر كشتی در رقابت های قهرمانی كشتی سال 2012 آسیا در كره جنوبی ثابت كرد با توجه به پتانسیل بالای كشتی در ایران، می شود با یك برنامه ریزی دقیق و جهان بینی منطقی در هر دو بعد قهرمانی و حضوردر مراكز حساس تصمیم گیری كشتی قاره كهن و جهان صاحب جایگاهی و در خور توجه بود.

 

*** عزیزاله اطاعتی

+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 11:44  توسط ارباب  | 

عکس - سکوی انفرادی اوزان دهگانه و تیمی کشتی آزاد

 
    هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد نونهالان کشور
 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 11:40  توسط ارباب  | 

هفتمین دوره جشنواره کشتی فرنگی نونهالان کشور/خرمشهر

 
    

در کشتی فرنگی خوزستان قهرمان شد.
دخانیات مازندران و تهران الف دوم و سوم شدند .
 
رقابتهای کشتی فرنگی هفتمین دوره جشنواره نونهالان کشور در خرمشهر با قهرمانی خوزستان(خرمشهر) به پایان رسید و تیمهای مازندران و تهران دوم و سوم شدند.

 

الف: جدول نتایج انفرادی مسابقات:

مقام پنجم

مقام سوم

مقام دوم

مقام اول

اوزان

مجتبی بساکی پور (خرمشهر)

قدرت عباسی (خرمشهر)

رضا شیرازی (تهران الف)

حامد حیاتی (دخانیات مازندران الف)

32 kg

ابوالفضل رزاق زاده (تهران)

عرفان نقی زاده (توابع)

محمد محمودی (تهران)

امیرحسین نیازی (دخانیات مازندران)

پویا ناصرپور (خرمشهر)

محمدجواد رضایی (قم)

35 kg

آرش مرادی (خرمشهر)

حسین محمودی (تهران الف)

ارسلان محمودی (گیلان)

پیام دادمرز (خرمشهر)

حمید اسکندری (تهران ب)

رضا تقی زاده (دخانیات مازندران الف)

38 kg

خلیل بهرام میان (تهران الف)

بهنام عبدولی (خرمشهر)

علی غلامی (فارس)

فردین عبدولی (خرمشهر)

محمدرضا آقانیا  (دخانیات مازندران الف)

دانیال اعتمادی فرد (خرمشهر)

42 kg

رضا کبیری (خرمشهر)

امین قلاوند (خرمشهر)

حامد کثیر (خرمشهر)

عمادالدین شیردل (فارس)

ابوالفضل رضایی (توابع)

حمیدرضا جعفری (فارس الف)

47 kg

قاسم فضلی (خرمشهر)

مرتضی میرزاپور (دخانیات مازندران الف)

رضا کریمی (خرمشهر)

مهدی بیرده (خرمشهر)

امین دیدار (چهارمحال و بختیاری)

مهدی زیدوند (خرمشهر)

53 kg

هاشم محمودی (اردبیل)

کرامت عبدولی (خرمشهر)

امیرحسین اسماعیلی (دخانیات مازندران ب)

محمد منصورزاده (خرمشهر)

علی احمدپور (دخانیات مازندران الف)

حسین اسدی (خرمشهر)

59 kg

سعادت بخشی (چهارمحال وبختیاری)

محمد آقایی (توابع)

سجاد شعبانی (خرمشهر)

حمیدرضا صارم (خرمشهر)

امیرعلی تیموری (تهران الف)

آرمان علیزاده عبدولی (خرمشهر)

66 kg

خالد عبیداوی (خرمشهر)

مهران اصغری (دخانیات مازندران الف)

بهنام پرهیزکار (اردبیل)

مهرداد دالوند (خرمشهر)

علی اصغر شهبازی (قم)

علی اسدپور (خرمشهر)

73 kg

محمدرضا روزگار (فارس ب)

علی کریمی (گیلان)

سیدمیثم طباطبایی (تهران الف)

علی خلیل زاده (دخانیات مازندران الف)

محمدباقر بهروزی (اردبیل)

سهیل کهنسال (خرمشهر)

85 kg

امیررضا منظری (گیلان الف)

امیررضا موتاب (آذربایجان شرقی)


فنی ترین کشتی : حمیدر رضا جعفری (فارس) 

ب: نتایج تیمی مسابقات :

1-خوزستان (خرمشهر) 93 امتیاز اول .

2-دخانیات مازندران 87 امتیاز دوم .

3-تهران الف 60 امتیاز سوم.

4-توابع تهران 50 امتیاز چهارم .

5-فارس 50 امتیاز پنجم .

6-فارس 48 امتیاز ششم                                           

 


+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 11:31  توسط ارباب  | 

هفتمین دوره جشنواره کشتی آزاد نونهالان کشور/خرمشهر

 
   
در کشتی آزاد دخانیات مازندران قهرمان شد .
تیمهای خوزستان و تهران دوم و سوم شدند.
 رقابتهای کشتی آزاد هفتمین دوره جشنواره نونهالان کشور در خرمشهر با قهرمانی دخانیات مازندران به پایان رسید و تیمهای خوزستان و تهران دوم و سوم شدند.

مسابقات در رشته آزاد با شرکت 166 کشتی گیر از 10 استان در قالب 15 تیم در سه روز متوالی از 8 لغایت 10 اسفندماه و طی 8 دوره و با انجام 196 کشتی در شهرستان خرمشهر  برگزار گردید.

الف: جدول نتایج انفرادی مسابقات:

مقام پنجم

مقام سوم

مقام دوم

مقام اول

اوزان

مجتبی شهبازی (شهریار الف)

حامد کولیوند (خرمشهر)

عرفان آئینی (تهران الف)

حسین یکتن (گیلان الف)

32 kg

آرمان ویسی (کرمانشاه ب)

رئوف مؤمنی (دخانیات مازندران الف)

نوید شهبازی (خرمشهر)

دانیال راشدی (خرمشهر)

محمدباقر میرزائی (دخانیات مازندران ب)

فرهاد مهرعلی تبار (دخانیات مازندران الف)

35 kg

عرفان رستم آبادی (کرمانشاه)

حمیدرضا عباسی (شهریارب)

مجتبی نوروزصحرائی(توابع)

امید منصوری (شهریار الف)

حسین آراسته (تهران الف)

افشین رحمانی (دخانیات مازندران الف)

38 kg

مهران عزیزی (کردستان ب)

پوریا ترابی (تهران ب)

محمد نوروزی (گیلان ب)

محمدمهدی بی نیاز(کردستان الف)

مهدی کارگشا (دخانیات مازندران ب)

نادر نصیری (دخانیات مازندران الف)

42 kg

مهدی علی جانی (خرمشهر)

فرهاد نوری (توابع)

آرشام صباحی (خرمشهر)

مهدی اکبری (تهران الف)

مجتبی عموزاده (دخانیات مازندران ب)

ابوالفضل حاجی پور (دخانیات مازندران الف)

47 kg

حامد سعادتی (توابع)

کاوه رحمت آبادی (کرمانشاه)

حسین یوسفی (دخانیات مازندران ب)

کیوان رستم آبادی (کرمانشاه)

هادی محمدپوران (تهران الف)

احمد بذری (دخانیات مازندران الف)

53 kg

محمدعلی مهدی پور (گیلان الف)

پویا درویشی (کردستان الف)

علیرضا غبیشاوی (خرمشهر)

یاسر پورقربان (گیلان الف)

محمدرضا افتخاری (تهران الف)

امیررضا اکبرزاده(دخانیات مازندران الف)

59 kg

فرشاد مرادی (خرمشهر)

ابوالفضل حیدری ( دخانیات مازندران ب)

فردین بهرام آبادی (کرمانشاه)

زانا محمدی (کردستان)

شهریار محمودی (دخانیات مازندران ب)

حامد منافیان (آذربایجان شرقی)

66 kg

بهنام ستاری (توابع)

علی نیک زاد (دخانیات مازندران الف)

مرتضی مصیبی (تهران الف)

سیدمحمدحسین باغبان (توابع)

مهرداد مرادی (خرمشهر)

امیرحسین خطی (دخانیات مازندران الف)

73 kg

مسعود حسینی (خرمشهر)

آرین جمشیدی (شهریارالف)

پرهام طیفوری(کردستان)

عباس چراغی (خرمشهر)

پیام حمزه ای (تهران ب)

محمد زاهدی (دخانیات مازندران الف)

85 kg

آرین مالمیر(توابع)

امیرعلی یوسفی(شهریار)

فنی ترین کشتی گیر :ابولفضل حاجی پور(مازندران)

 ب :نتایج تیمی مسابقات :

1- دخانیات مازندران 97 امتیاز اول  .

2- خوزستان (خرمشهر) 76 امتیاز دوم .

3- تهران 60 امتیاز سوم .

4- توابع تهران 52 امیتاز چهارم .

5- شهریار 51 امتیاز پنجم .

6- کرمانشاه 49 امتیاز ششم .

                  

 


+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 11:24  توسط ارباب  | 

13 کشتی گیر و یک مربی از استان خوزستان به اردو دعوت شدند.

 
    اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان

 اردوی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان از صبح روز 15 اسفندماه به مدت 11 روز در خانه کشتی شماره 2 تهران برگزار خواهد شد که بر این اساس 13 کشتی گیر و یک مربی خوزستانی بمنظور شرکت در این اردو از آنان دعوت بعمل آمده است .

50 کیلوگرم: اشکان قلی کیانی(اندیمشک).

55 کیلوگرم:مهرداد مردانی (ایذه) بهروز ملکی(اندیمشک).

60 کیلوگرم:بهنام مرادی (بهبهان)رامین طاهری(ایذه) در این وزن هادی اسکندری(ایذه) از استان اصفهان دعوت گردیده است.

66 کیلوگرم:مهدی زیدوند و محسن زیرک(اندیمشک).

74 کیلوگرم:علی یوسفی کیا(گتوند)پیام بویری(ایذه).

84 کیلوگرم : محمد رسولی(اندیمشک) مسعود مرادی(ایذه).

96 کیلوگرم:سیدمصطفی صالحی زاده(بهبهان)مهدی پورشایان(اهواز).

مربی: بابک کریم زاده (اهواز).

 


+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:13  توسط ارباب  | 

سه کشتی گیر و یک مربی خوزستانی به اردو دعوت شدند.

 
    اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان

اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان از صبح فردا 9 اسفندماه ه مدت 14 روز در محل خانه کشتی تهران تشکیل خواهد شد که بر این اساس سه کشتی گیر و یک مربی خوزستانی بشرح ذیل در این اردو حضور دارند.

66 کیلوگرم :سعید عبدولی (اندیمشک) .

84 کیلوگرم : حبیب اله اخلاقی (اندیمشک)

120 کیلوگرم :امیر قاسمی منجزی(اهواز).

مربی : ایرج اسفندیاری فر(اندیمشک).

 


+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:11  توسط ارباب  | 

هفت خوزستان هم در رده سنی جوانان ملی پوش شدند.

 
    کشتی فرنگی بین المللی سیراکوف بلغارستان

 هفت  دلاور جوان خوزستانی به عضویت تیم ملی کشورمان جهت شرکت در مسابقات کشتی فرنگی بین المللی سیراکوف بلغارستان که طی روزهای 25 تا 28 اسفندماه در شهر وارنا کشور بلغارستان برگزار خواهد شد ، درآمدند.

50 کیلوگرم :اشکان قلی کیانی(اندیمشک).

55 کیلوگرم: مهرداد مردانی (ایذه).

60 کیلوگرم: بهنام مرادی(بهبهان)رامین طاهری(ایذه).

66 کیلوگرم: مهدی زیدوند(اندیمشک).

74 کیلوگرم:پیام بویری(ایذه).

96 کیلوگرم:سیدمصطفی صالحی زاده (بهبهان).


+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:5  توسط ارباب  | 

حاج غلامعلی کبابی دار فانی را وداع گفت .

 
    پیشکسوت کشتی خوزستان درگذشت

 

استاد حاج غلامعلی کبابی پیشکسوت ارزشمند کشتی خوزستان و کشور که سالها نام شهرستان دزفول و استان خوزستان را در کشور پرآوازه می نمود ، دار فانی را وداع گفت .

 وبلاگ دایره طلایی اهواز این ضایعه دردناک را به حضور خانواده محترم ایشان علی الخصوص پسر ارجمندشان مصطفی کبابی تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم از درگاه خداوند متعال علو درجات را مسئلت می نماید .

ضمناٌ به آگاهی میرساند مراسم تشیع پیکیر مرحوم غلامعلی کبابی صبح روز پنجشنبه 11 اسفندماه از محل درب ورودی استادیوم شهید مجدیان دزفول خواهد بود . همچنین مراسم ختم این بزرگوار نیز 8 شب همانروز در مسجد جامع دزفول منعقد خواهد بود.


+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:1  توسط ارباب  | 

هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان (گزارش تصويري)

 

 

استان خوزستان  ۱۰/۱۲/۱۳۹۰


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري1


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري2


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري3


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري4


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري5


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري6


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري7


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري8


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري9


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري10


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري11


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري12


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري13


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري14


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري15


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري16


هفتمین دوره جشنواره کشتی نونهالان گزارش تصويري17
 
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 18:56  توسط ارباب  | 

سامان طهماسبي و مسعود هاشم‌زاده تیم ملی آذربايجان را در قهرماني اروپا همراهی می‌کنند

 

 

29765.jpg - 136.01 Kb

 

رقابت‌هاي كشتي قهرماني اروپا در بلگراد صربستان برگزار مي‌شود كه سامان طهماسبي کشتی‌گیر سنندجی و مسعود هاشم‌زاده کشتی‌گیر مطرح میانه‌ای به عنوان دو ملي‌پوش كشتي فرنگي آذربايجان در رقابت‌هاي اروپايي به ميدان مي‌روند.

طهماسبي كه دو مدال برنز جهان و طلاي آسيا را در زمان حضور در تيم ملي ايران در كارنامه خود ثبت كرد، امسال سهميه المپيك را در وزن 84 كيلوگرم فرنگي براي آذربايجاني‌ها گرفت و در بلگراد به دنبال اولين مدال اروپايي خود است. طهماسبي سال قبل در رقابت‌هاي اروپايي روي سكو نرفت.

همچنين مسعود هاشم‌زاده كه در مسابقه‌هاي جهاني استانبول براي اولين بار دو بنده آذربايجان را پوشيد، نخستين حضورش را در مسابقه‌هاي قهرماني اروپا تجربه مي‌كند.

هاشم‌زاده در دو المپيك آتن و پكن ملي‌پوش سنگين‌ وزن كشتي فرنگي ايران بود. هاشم زاده پنج مدال طلا، نقره و برنز مسابقات و بازي‌هاي آسيايي را براي ايران ثبت كرد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 18:52  توسط ارباب  | 

اردوان صائب داور المپیکی به صربستان می رود

 
    براي كسب سهميه حضور در المپيك لندن

داوران المپيكي دنيا در رقابت‌هاي قهرماني اروپا قضاوت مي‌كنند
طالبي و صاحب به صربستان مي‌روند

داوران المپيكي كشتي دنيا براي كسب سهميه حضور در رقابت‌هاي المپيك در رقابت‌هاي قهرماني اروپا قضاوت مي‌كنند.
فدراسيون جهاني كشتي به داوران المپيكي دنيا اعلام كرده است بايد جهت كسب سهميه المپيك 2012 لندن و كنترل درجه داوري در رقابت‌هاي كشتي قهرماني بزرگسالان اروپا كه روزهاي 16 تا 21 اسفندماه در شهر بلگراد پايتخت صربستان برگزار مي‌شود، شركت كنند.
بر اين اساس بهمن طالبي رئيس كميته داوران و اردوان صاحب داوران المپيكي ايران نيز راهي صربستان مي‌شوند تا همراه با 55 داور المپيكي ديگر دنيا در اين مسابقات قضات كنند تا در نهايت 50 تا 51 داور براي قضاوت در رقابت‌هاي المپیک لندن انتخاب شوند.

+ نوشته شده در  سه شنبه نهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:34  توسط ارباب  | 

مطالب قدیمی‌تر